úterý
23. července 2019
Svátek slaví: Libor
Vyhlášení nového rekordu edice Česko z nebe
© Alice ŠplíchalováEdice Česko z nebe zdolala Sněžku a stoupá stále výš, připisuje si nový rekord

ČR: Edice knih leteckých fotografií Česko z nebe byla 9. května 2019 zapsána do České knihy rekordů s rekordem jako nejrozsáhlejší série knih s leteckými snímky ČR. Celkový počet výtisků byl při zápisu 108 330 obsahujících 2736 různých leteckých fotografií.

Autor článku: 
Alice Šplíchalová

„Ještě před zápisem rekordu naší edice knih jsme si řekli, že jich je opravdu spousta a zajímalo nás, až kam bychom se po nich vyšplhali. Zjistili jsme, že naskládané na sobě se svojí výškou 1624,95 m překonali naši nejvyšší horu Sněžku,“ říká obchodní ředitelka Blanka Imramovská.

Lidé v CBS Nakladatelství však nekončí a míří výš, v sobotu 8. června po poledni v rámci 29. ročníku Festivalu Pelhřimov – město rekordů 2019 edice knih leteckých fotografií Česko z nebe vytvořila nový český rekord, kterým pokořila rekord z 9. května 2019: v edici Česko z nebe vyšlo již 110 580 výtisků obsahujících 2836 leteckých fotografií a bylo tak dosaženo nadmořské výšky 1658,70 m. Zápis nového rekordu sledoval i majitel společnosti CBS Nakladatelství Milan Paprčka přelétající nad pelhřimovským náměstím „Domluvili jsme se, že párkrát přeletím nad pelhřimovským náměstím, aby lidé viděli, z jakého letadla se knihy fotí. Samozřejmě jsem náměstí rovnou vyfotil, a pokud bude fotka vydařená, je možné, že se objeví i v připravované knize Pelhřimovsko z nebe. Na to si už musíte počkat do podzimu, kdy kniha vyjde,“ prozrazuje s úsměvem majitel společnosti Milan Paprčka.

Festival se tak stal nejen přehlídkou toho nejlepšího ze světa rekordů za uplynulý rok, ale v řadě případů i inspirací pro příští rok. A proto lidé z CBS Nakladatelství pracují na dalších regionálních knihách, aby svůj rekord opět navýšili. „Pokoření Sněžky je úžasný výkon, my ale chceme mířit stále výš. Proto plánujeme další a další knihy,“ dodává Blanka Imramovská. Do konce roku by mělo mít svou vlastní publikaci Vyškovsko, Teplicko, Olomoucko, Klatovsko, Jičínsko, Kutnohorsko, Havlíčkobrodsko, Prachaticko, Mostecko a samozřejmě i region rekordů a kuriozit – Pelhřimovsko.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Před čtvrt stoletím, tedy 25 lety, se konala v pražském Divadle Spirála české premiéra rockového muzikálu Tima Rice a Andrew Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar. Přesně na den to bylo 22. července parného léta 1994.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

ČR, OSTRAVA: Slova našich oblíbených rapperů v životě mnohdy určují směr, jakým se vydáme dál. Rap má vliv. Proto chce ostravský RAPZZZ TÝM pod vedením Professora Caase fanouškům rapu umožnit přehledně procházet historií a vývojem rapové tvorby a dát mladým lidem možnost vybrat si, jaký rap ovlivní je.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

TEPLICE: Město je spojováno s pobyty básníka Johanna Wolfganga von Goetha, což připomíná i nově vyhlášená literární soutěž určená autorům od 16 let. Zúčastnit se jí může kdokoli odkudkoli, předávání cen proběhne v Teplicích. Soutěž připravily Regionální knihovna Teplice, mediální dům COMPUTER MEDIA a Nadační fond GRÁCIE. Poslat můžete báseň, fejeton i povídku.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019

ČR: Vyfoťe se s tím, co pro Vás představuje kultura. S rozečtenou knihou, při sledování filmu, na pivu s přáteli nebo na svém oblíbeném místě, uprostřed velkoměsta nebo přírodní rezervace. Fotky s námi sdílejte pod hashtagem #kulturatvorievropu na sociálních sítích: @kreativnievropa.cz.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019