sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar
Vyhlášení nového rekordu edice Česko z nebe
© Alice ŠplíchalováEdice Česko z nebe zdolala Sněžku a stoupá stále výš, připisuje si nový rekord

ČR: Edice knih leteckých fotografií Česko z nebe byla 9. května 2019 zapsána do České knihy rekordů s rekordem jako nejrozsáhlejší série knih s leteckými snímky ČR. Celkový počet výtisků byl při zápisu 108 330 obsahujících 2736 různých leteckých fotografií.

Autor článku: 
Alice Šplíchalová

„Ještě před zápisem rekordu naší edice knih jsme si řekli, že jich je opravdu spousta a zajímalo nás, až kam bychom se po nich vyšplhali. Zjistili jsme, že naskládané na sobě se svojí výškou 1624,95 m překonali naši nejvyšší horu Sněžku,“ říká obchodní ředitelka Blanka Imramovská.

Lidé v CBS Nakladatelství však nekončí a míří výš, v sobotu 8. června po poledni v rámci 29. ročníku Festivalu Pelhřimov – město rekordů 2019 edice knih leteckých fotografií Česko z nebe vytvořila nový český rekord, kterým pokořila rekord z 9. května 2019: v edici Česko z nebe vyšlo již 110 580 výtisků obsahujících 2836 leteckých fotografií a bylo tak dosaženo nadmořské výšky 1658,70 m. Zápis nového rekordu sledoval i majitel společnosti CBS Nakladatelství Milan Paprčka přelétající nad pelhřimovským náměstím „Domluvili jsme se, že párkrát přeletím nad pelhřimovským náměstím, aby lidé viděli, z jakého letadla se knihy fotí. Samozřejmě jsem náměstí rovnou vyfotil, a pokud bude fotka vydařená, je možné, že se objeví i v připravované knize Pelhřimovsko z nebe. Na to si už musíte počkat do podzimu, kdy kniha vyjde,“ prozrazuje s úsměvem majitel společnosti Milan Paprčka.

Festival se tak stal nejen přehlídkou toho nejlepšího ze světa rekordů za uplynulý rok, ale v řadě případů i inspirací pro příští rok. A proto lidé z CBS Nakladatelství pracují na dalších regionálních knihách, aby svůj rekord opět navýšili. „Pokoření Sněžky je úžasný výkon, my ale chceme mířit stále výš. Proto plánujeme další a další knihy,“ dodává Blanka Imramovská. Do konce roku by mělo mít svou vlastní publikaci Vyškovsko, Teplicko, Olomoucko, Klatovsko, Jičínsko, Kutnohorsko, Havlíčkobrodsko, Prachaticko, Mostecko a samozřejmě i region rekordů a kuriozit – Pelhřimovsko.

Mohlo by vás také zajímat...

ČELÁKOVICE: V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713  - 1775) a dalších komponistů, kteří se ve svých skladbách jeho hudebními tématy inspirovali. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

Středočeský kraj
Památky, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.11.2019

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019