úterý
15. října 2019
Svátek slaví: Tereza
Kateřina Kněžíková (37) s manželem basbarytonistou A. Plachetkou
© Martin PopelářDruhá nominace Kateřiny Kněžíkové na Cenu Thálie 2019

ČR: Sólistku pražského Národního divadla Kateřinu Kněžíkovou moc potěšilo, když se dozvěděla, že je v kategorii Opera podruhé nominována za mimořádný jevištní výkon na prestižní divadelní Cenu Thálie 2019. Poprvé byla nominována loni za roli Adiny v Donizettiho opeře Nápoj lásky v Mahenově divadla, scéně brněnského Národního divadla.

Autor článku: 
luk

Letos je Kateřina na Thálii nominována za titulní roli v opeře Bohuslava Martinů Julietta aneb Snář v ostravském Divadle Antonína Dvořáka, scéně Národního divadla moravskoslezského. „Nominace mne nesmírně potěšila, protože je oceněním i pro celý inscenační tým v čele s režijním duem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský) a s dirigentem Jakubem Kleckerem, který se na přípravě téhle opery podílel. Navíc je Julietta první rolí v řadě, která demonstruje můj současný hlasový posun. V žádném případě nechci nic uspěchat. Každopádně je už zcela jasné, jakým směrem se chci a budu v blízké budoucnosti ubírat. Rozhodně se z lyricko - koloraturního oboru přesunu k čistě lyrickému až mladodramatickému. Vedle Rusalky to budou Hraběnka ve Figarově svatbě ve Slovenském národním divadle a Káťa Kabanová s Českou filharmonií pod taktovkou Jakuba Hrůši.“

 

Podrobnosti najdete v přiložené TZ

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Národní knihovna ČR spustila novou službu s názvem Navrhnout k digitalizaci. Každý registrovaný uživatel knihovny může měsíčně navrhnout 5 svazků, které jsou podle jeho mínění vhodné k digitalizaci. Z fondů knihovny je možné doporučit  bohemikální monografie, vícesvazkové monografie a neperiodické sborníky,

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
15.10.2019

ČR: Česko-německý fond budoucnosti vypisuje každým rokem jedno aktuální téma s cílem povzbudit české a německé partnery v rámci společných projektů k výměně názorů a zkušeností, které se tohoto tématu dotýkají. V souvislosti s tématem by měl být posílen vzdělávací charakter projektů reflektující společenskou situaci v obou zemích. U projektů k tématu roku může požadovaný příspěvek činit namísto běžných 50 % až 70% celkových nákladů.

Celá ČR, zahraničí
Granty
Co se děje
15.10.2019

ČR: Knihovnice a knihovníci se obracjí na své zřizovatele: Chcete mít kvalitní informace pro vzdělání (nejen) svých dětí? Podporujete pestrý komunitní život v místě bydliště? Rádi čtete a uvědomujete si, že knihovna vám a více než milionu dalších lidí šetří peníze za nákup drahých knih? Souhlasíte s potřebou kvalitního zázemí pro vědu a výzkum? Pak podpořte naše požadavky.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
15.10.2019

BROUMOV: Sukova síň pražského Rudolfina bude v úterý 15. října hostit Slavnostní koncert laureátů Mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa.

Hl. m. Praha, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
14.10.2019