úterý
23. července 2019
Svátek slaví: Libor
© Rudolf Volráb, zdroj: www.pardubickykraj.czDobu plastovou nabídne galerie na pardubickém zámku

PARDUBICE: Připravovaná výstava Východočeské galerie v Pardubicích Doba plastová je připomínkou padesátiletého výročí dvou významných sochařských symposií Artchemo věnovaných plastům v letech 1968 a 1969 a ukázkou vztahu současných výtvarníků k tomuto materiálu.

od 26.06.2019 do 06.10.2019
Autor článku: 
luk

K vidění bude od 26. června do 6. října v prostorách galerie na Zámku Pardubice.

„Výstava na zámku navazuje na ikonické projekty, které se v Pardubicích, městě s tehdy skutečně rozsáhlou chemickou továrnou, uskutečnily na konci 60. let. Věříme, že bude lákat návštěvníky do areálu zámku, který je pouze částečně uzavřený pro rekonstrukci některých prostor Východočeského muzea. Navíc jsou nyní plasty znovu v centru pozornosti, už nejen jako inovativní materiál, ale také jako ekologický oříšek, a pohled společnosti i výtvarníků na ně se posouvá do nových rovin,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Projekt byl realizován s finanční podporou Ministerstva kultury ČR. Nad výstavou převzal záštitu Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje.

 

Zdroj a více informací ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Před čtvrt stoletím, tedy 25 lety, se konala v pražském Divadle Spirála české premiéra rockového muzikálu Tima Rice a Andrew Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar. Přesně na den to bylo 22. července parného léta 1994.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

ČR, OSTRAVA: Slova našich oblíbených rapperů v životě mnohdy určují směr, jakým se vydáme dál. Rap má vliv. Proto chce ostravský RAPZZZ TÝM pod vedením Professora Caase fanouškům rapu umožnit přehledně procházet historií a vývojem rapové tvorby a dát mladým lidem možnost vybrat si, jaký rap ovlivní je.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

TEPLICE: Město je spojováno s pobyty básníka Johanna Wolfganga von Goetha, což připomíná i nově vyhlášená literární soutěž určená autorům od 16 let. Zúčastnit se jí může kdokoli odkudkoli, předávání cen proběhne v Teplicích. Soutěž připravily Regionální knihovna Teplice, mediální dům COMPUTER MEDIA a Nadační fond GRÁCIE. Poslat můžete báseň, fejeton i povídku.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019

ČR: Vyfoťe se s tím, co pro Vás představuje kultura. S rozečtenou knihou, při sledování filmu, na pivu s přáteli nebo na svém oblíbeném místě, uprostřed velkoměsta nebo přírodní rezervace. Fotky s námi sdílejte pod hashtagem #kulturatvorievropu na sociálních sítích: @kreativnievropa.cz.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019