sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar
© Rudolf Volráb, zdroj: www.pardubickykraj.czDobu plastovou nabídne galerie na pardubickém zámku

PARDUBICE: Připravovaná výstava Východočeské galerie v Pardubicích Doba plastová je připomínkou padesátiletého výročí dvou významných sochařských symposií Artchemo věnovaných plastům v letech 1968 a 1969 a ukázkou vztahu současných výtvarníků k tomuto materiálu.

od 26.06.2019 do 06.10.2019
Autor článku: 
luk

K vidění bude od 26. června do 6. října v prostorách galerie na Zámku Pardubice.

„Výstava na zámku navazuje na ikonické projekty, které se v Pardubicích, městě s tehdy skutečně rozsáhlou chemickou továrnou, uskutečnily na konci 60. let. Věříme, že bude lákat návštěvníky do areálu zámku, který je pouze částečně uzavřený pro rekonstrukci některých prostor Východočeského muzea. Navíc jsou nyní plasty znovu v centru pozornosti, už nejen jako inovativní materiál, ale také jako ekologický oříšek, a pohled společnosti i výtvarníků na ně se posouvá do nových rovin,“ řekl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Projekt byl realizován s finanční podporou Ministerstva kultury ČR. Nad výstavou převzal záštitu Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje.

 

Zdroj a více informací ZDE

Mohlo by vás také zajímat...

ČELÁKOVICE: V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713  - 1775) a dalších komponistů, kteří se ve svých skladbách jeho hudebními tématy inspirovali. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

Středočeský kraj
Památky, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.11.2019

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019