středa
24. dubna 2024
svátek slaví Jiří
z filmu Můj příběh
© Johana Střížková



Do Zlína míří štáb filmu o domácím násilí

ZLÍN: Od 17. dubna se bude ve Zlíně pohybovat další filmový štáb. Na místech, jako je 32. budova v továrním areálu, k ní přilehlá ulice nebo park Komenského, bude točit záběry do snímku ‚Můj příběh‘. Na projektu, který ve městě stráví celkem pět natáčecích dnů, se podílí také zlínští filmaři. 

Autor článku: 
TZ/klapka

Film, jehož první klapka padla 4. dubna v pražské Dubči, vychází z knižní předlohy ‚Calaway֥‘ spisovatelky Zory Castillo, kterou k napsání inspirovaly skutečné události. Hlavní postavu Elizabeth ztvárňuje Vlastina Kounická Svátková. „Hraji bývalou baletku, kterou její manžel doslova znetvoří. Ona poté bojuje s depresemi a alkoholem a snaží se najít nový smysl svého života,” říká o své roli Kounická Svátková.

 

Ve vedlejších rolích se představí známé herečky: Vilma Cibulková, Tereza Kostková, Zuzana Norrisová nebo Nela Boudová. Mužské role zpodobní Saša Rašilov, Milan Kňažko a Pavel Kříž. Režijní taktovky se ujal Libor Adam, a to ve spolupráci s Hanou Hendrychovou, která má mnohaleté zkušenosti ze zahraničních produkcí.

 

Do natáčení jsou zapojeni také aktéři zlínské audiovize. Filmaři od začátku využívají servis zlínské filmové kanceláře, která štábu zprostředkovala například spolupráci zlínského koproducenta.

 

Tvůrci filmu doufají, že výsledkem nebude jen celovečerní film, ale také otevření problematiky domácího násilí veřejnosti. „Chceme nabídnout obětem informace, které by jim mohly z tohoto bludného kruhu pomoci vystoupit a dodat jim sebevědomí si problém přiznat,” říká Pavla Krečmerová Šindlářová, producentka filmu.

 

Diváci by se snímku mohli dočkat v kinech už letos na podzim či v zimě.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024

ČERVENÝ KOSTELEC: V sobotu 20. dubna se v kině Luník v Červeném Kostelci uskutečnilo 71. krajské kolo celostátní filmové přehlídky České vize. Filmová soutěž je určena neprofesionálním filmovým tvůrcům starším osmnácti let. Přihlášeno bylo 19 snímků. Nejlépe z nich uspěly filmy studentů filmových škol, dařilo se i hraným filmům. Porota také rozdala čestná uznání.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
23.04.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Filmový dokument „Petrkov 13“ představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou, a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie vždy na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových a vypovídá příběh domova i exilu, ve kterém se zrodila dodnes nesmírně ceněná umělecká díla a přivádí nové návštěvníky z české i francouzské kulturní oblasti. Po promítání filmu následuje přednáška Lucie Tučkové Petrkov jako domov i exil, v průsečíku putování. Akce se koná u příležitosti 60. výročí úmrtí básnířky Suzanne Renaudové.

 

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
22.04.2024

OSTRAVA: Sedmý ročník uměleckých Cen Jantar vyvrcholí gala večerem, jehož součástí budou hudební vystoupení, připravené speciálně pro tuto příležitost. I letos o držitelích Ceny Jantar za celoživotní přínos rozhodlo odborné kolegium, složené z řady osobností kulturního života Moravskoslezského kraje.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Co se děje
22.04.2024