sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar
Kapela Collectors
© Zdroj: facebookový profil kapelyDívčí kapela Collectors vydává svůj první videoklip

ČR: Ačkoli je pražská dívčí čtveřice Collectors stále na počátku své hudební cesty, stihla toho za tento rok už opravdu hodně. Odehrála přes dvacítku koncertů s místními i zahraničními kapelami a úspěšně se zúčastnila i několika soutěží. Svou energickou koncertní show tato mladá progresivní kapela letos předvedla třeba i na Žižkovské noci nebo na hlavních stageích Student Festu a Show Strahov, kde předskakovala např. Vypsané fiXe. Nyní do světa vypouští i svůj první videoklip.

11.10.2019
Autor článku: 
TZ/ika

Čtyři holky ve složení Mili, Elis, Marťa a Honzina spolu už hrají téměř rok a půl. Do svých textů promítají své životní zkušenosti, příběhy a různé pohledy na svět. Tradiční sestavu baskytary, kytary a bicích ozvláštňují nejen houslemi, ale i vzájemně se prolínajícími altovými a sopránovými zpěvy. Jejich hudba je těžko zařaditelná do hudebních škatulek, ale stylově je jí nejblíže kategorie alternativního rocku.

Kapela Collectors svůj historicky první videoklip fanouškům představila na začátku října v pražském klubu Unijazz Kaštan. Pro první video ztvárnění si holky vybraly píseň Escalator, která se paradoxně celkem dost vymyká jejich typické tvorbě. I přestože se jedná o dívčí kapelu, jde totiž o jediný song s romantickým podtextem.

Děj písně i klipu se odehrává v prostředí metra. Hlavní postavou je mladá dívka (Tereza Horníčková), která každý den prochází stejnou cestou. Podobně je na tom i pohledný mladík (José Alejandro Celis - New Aliens Agency), kterého jednoho dne na své pravidelné trase potká. V tu správnou chvíli se střetnou pohledy a propadnou lásce na první pohled. Píseň byla nahrána ve studiu Mr. Wombat Vojtou Zavadilem. Videoklip vytvářel nadaný mladý umělec z Hong Kongu zabývající se vizuálním uměním Hoi Man

Čtveřice dívek z kapely Collectors aktuálně pracuje na dalším videoklipu, který vypustí během příštího roku. Kromě toho se v dalším roce chystají více koncertovat i mimo ověřenou pražskou klubovou scénu.

Odkazy:
FB: https://www.facebook.com/Collectorstheband/

Bandcamp: https://collectorstheband.bandcamp.com/

Instagram: https://www.instagram.com/collectorstheband/

Videoklip zde:

https://1url.cz/LMPYb

Zdroj: Zbyšek Pantůček, manažer 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČELÁKOVICE: V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713  - 1775) a dalších komponistů, kteří se ve svých skladbách jeho hudebními tématy inspirovali. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

Středočeský kraj
Památky, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.11.2019

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019