pondělí
20. listopadu 2017
Svátek slaví: Nikola
© PozvánkaDiskuse na téma 30 let památkového zákona

PRAHA: V úterý 14. 11. 2017 od 17.30 h proběhne na půdě Katolické teologické fakulty UK v Praze (Thákurova 3, Praha 6 - Dejvice) panelová diskuse na téma 30 let památkového zákona, kterou pořádá studentský spolek Copertino, z.s. ve spolupráci s Centrem politických studií." 

 

 

 

14.11.2017
17:30
Autor článku: 
Kateřina Volfová

Svou účast na panelu přislíbili: PhDr. Ing. arch. Lenka Burgerová z Ústavu urbanismu Fakulty architektury ČVUT, PhDr. Vladimír Czumalo, CSc., historik umění, Ing. Jakub Děd za spolek Omnium, z.s., Mgr. Veronika Vicherková, architektka, za projekt Architektura 489, JUDr. Martin Zídek, ředitel odboru památkové inspekce MK ČR.

Kateřina Volfová
 
Spolek Copertino, z.s.
 
 
Více informací včetně medailonků jednotlivých panelistů najdete v události na FB zde http://bit.ly/2gSHCYX.
 
 
 
 
 
 
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: Brno uspělo v letošním ročníku zápisu do Sítě kreativních měst UNESCO. Zařadilo se tak po bok 180 měst z celého světa, z nichž se jen tři desítky zaměřují na stejnou uměleckou oblast jako Brno, tedy na hudbu. Z České republiky jde vedle Prahy teprve o druhé město přijaté do této sítě. Praha se ale profiluje jako město literatury.

Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika, Ostatní
Co se děje
20.11.2017

OPAVA: Oddělení audiovizuální tvorby pořádá 23. listopadu konferenci Proměny dramaturgie. Akce, kterou podpořilo Ministerstvo kultury, proběhne v aule Fakulty veřejných politik. Téma letošního ročníku zní: pedagogická východiska dramaturgie. Do Opavy tak přijedou špičkoví aktivní dramaturgové, kteří zároveň působí jako pedagogové na FAMU, JAMU, FAMO i VŠMU v Bratislavě.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
20.11.2017

PRAHA: Unikátní možnost projít si zatím neexistující část Smíchova nabídne od 21. listopadu pražské Centrum architektury a městského plánování (CAMP) v areálu Emauzského kláštera. Budoucí podobu nové čtvrti Smíchov City si návštěvníci prohlédnou díky virtuální realitě. Součástí výstavy „Smíchov: Od nádraží k nové čtvrti“ je i podrobný model projektu v měřítku 1:500. Návštěvníci uvidí rozložení ulic, domů a parků a dozví se více o řešení dopravní situace.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
20.11.2017

ČESKÁ REPUBLIKA: Pokud přemýšlíte nad tím, jaká knížka by dětem mohla udělat radost pod stromečkem, tady je náš tip: Fotoobrázková publikace k dokreslování, která potěší nejen děti, ale i rodiče - MOJE. Její autorka a nakladatelka Iveta Kulhavá, absolventka ústecké Fakulty Umění a Designu, ji zdokonalovala 8 let. 

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
20.11.2017