úterý
19. února 2019
Svátek slaví: Patrik

Archiv textů

19.02.2019
Kraj Vysočina
Co se děje
Lidová kultura

TŘEBÍČ: Regionální pracoviště tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina při Muzeu Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizaci, společně s etnografkami a dalšími odbornými pracovníky především krajských muzeí se zaměřuje v současné době mimo jiné na dokumentaci a výzkum tradiční lidové stravy na Vysočině. 

19.02.2019
zahraničí
Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
PROTEXT/ika

BERLÍN: Porota 69. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně v čele s francouzskou herečkou Juliette Binoche v sobotu 16. února udělila hlavní ceny této prestižní filmové přehlídky. Hned čtyři filmy z hlavní soutěžní sekce uvede do českých a slovenských kin společnost Film Europe Media Company.

19.02.2019
Královéhradecký kraj
Co se děje, Pozvánka na výlet
Cestovní ruch, Památky
luk

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Putujte po šlechtických sídlech, které lemují řeku Divokou Orlici ... Zámky na Orlici - Česká Loira.  1. ročník soutěže odstartoval; v okruhu 9 km tu na vás čekají příběhy 4 romantických zámků  - zámku Častolovice, Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, zámku Doudleby nad Orlicí, zámku Potštejn a 2 majestátních hradů - hradu Potštejn a Litice.

19.02.2019
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Alena Babicová

ZLÍN: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravuje novou výstavu, která je věnovaná významné budově zlínské historie a je připomínkou 125. výročí založení firmy Baťa. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 14. února v 17 h v 1. podlaží budovy 14.

19.02.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Ostatní
luk

ČR: Česká národní banka letos oslaví 100. výročí zavedení československé měny, její peněžní jednotky československé koruny a uvedení jejích platidel do peněžního oběhu. K této výjimečné příležitosti připravila ČNB soubor akcí a aktivit, které připomenou nejen vznik naší měny, ale také činnosti centrální banky a její roli. 

19.02.2019
Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
Kateřina Dušková

PRAJA-BRNO: Akademie IDU je vzdělávací program pro kulturní manažery, který je zaměřen na rozvoj klíčových dovedností pro řízení kulturních organizací. Tématy letošního ročníku jsou kreativní myšlení, strategické myšlení, strategie budování značky, leadership, finanční řízení či fundraising. Seznámit se s Akademií můžete zdarma na přednášce a diskuzi Jak se vede kulturní organizace?

19.02.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

ČR: Ceny CZECH GRAND DESIGN jsou oborovým oceněním, které každoročně udílí Akademie designu ČR. Ocenění získávají osonosti za nejlepší práce v oborech design, móda, fotografie, šperk a grafický design. Nominace ve třináctém ročníku jsou odtajněny. 

 

19.02.2019
Liberecký kraj
Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
luk

LIBERECKÝ KRAJ: Do konce března můžete odevzdat hlas své neoblíbenější knize. Výherce převezme cenu 23. dubna 2019 v Krajské vědecké knihovně v Liberci u příležitosti Světového dne knihy a autorských práv.

 

19.02.2019
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Klára Koubová

PÍSEK: Těsně před otevřením Prácheňského muzea v Písku do nové sezóny a v čase dokončování aktuálních výstav pořadatelé zvou na přednášku. Ve čtvrtek 21. února od 16 h představí českobudějovický historik umění PhDr. Jaromír Procházka nově vydanou publikaci „100 let výtvarného umění v jižních Čechách“.

19.02.2019
Liberecký kraj
Pozvánky na akce
Soutěže a festivaly, Živé umění
luk

LOMNICE NAD POPELKOU: Divadelní spolek J. K. Tyl  připravil pro příznivce divadla 22. ročník Krajské přehlídky ochotnického divadla Jizerské oblasti. Proběhne od čtvrtka 28. února do neděle 3. března. Vstupenky v jednotné ceně 70 korun lze zakoupit vždy hodinu před začátkem představení v pokladně Tylova divadla.