úterý
15. října 2019
Svátek slaví: Tereza

Archiv textů

15.10.2019
Celá ČR, Ústecký kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Senioři, Ostatní, Vzdělávání
Oblastní muzeum v Litoměřicích

LITOMĚŘICE: Při příležitosti Mezinárodního dne archeologie pořádáme komentovanou prohlídku výstavy Město na dvou pahorcích. 800 let od počátku města Litoměřic.  Výstavou provede její kurátor PhDr. Oldřich Kotyza.

15.10.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Knihy, literatura, média, Ostatní
luk

PRAHA: Národní knihovna ČR spustila novou službu s názvem Navrhnout k digitalizaci. Každý registrovaný uživatel knihovny může měsíčně navrhnout 5 svazků, které jsou podle jeho mínění vhodné k digitalizaci. Z fondů knihovny je možné doporučit  bohemikální monografie, vícesvazkové monografie a neperiodické sborníky,

15.10.2019
Celá ČR, zahraničí
Co se děje
Granty
luk

ČR: Česko-německý fond budoucnosti vypisuje každým rokem jedno aktuální téma s cílem povzbudit české a německé partnery v rámci společných projektů k výměně názorů a zkušeností, které se tohoto tématu dotýkají. V souvislosti s tématem by měl být posílen vzdělávací charakter projektů reflektující společenskou situaci v obou zemích. U projektů k tématu roku může požadovaný příspěvek činit namísto běžných 50 % až 70% celkových nákladů.

15.10.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
luk

PRAHA: Mezinárodní sympozium Katedry produkce DAMU zaměřené na Evropská hlavní města kultury se bude konat 6. a 7. 11. v CAMPu. Letošní sympozium Katedry produkce DAMU se zaměří na komplexní analýzu především praktických aspektů realizace projektů evropských hlavních měst kultury. 

15.10.2019
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Vzdělávání
luk

BRNO: Bývalá káznice (Bratislavská 68, Brno) je unikátní objekt ležící v lokalitě tzv. brněnského Bronxu, objekt, který na jednu stranu nese silnou historickou stopu, současně je však neskutečně inspirativní, oplývá výrazným geniem loci, oslovuje uměleckou imaginaci. 

15.10.2019
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
luk

ČR: Knihovnice a knihovníci se obracjí na své zřizovatele: Chcete mít kvalitní informace pro vzdělání (nejen) svých dětí? Podporujete pestrý komunitní život v místě bydliště? Rádi čtete a uvědomujete si, že knihovna vám a více než milionu dalších lidí šetří peníze za nákup drahých knih? Souhlasíte s potřebou kvalitního zázemí pro vědu a výzkum? Pak podpořte naše požadavky.

15.10.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Živé umění
Jamilya Andreeva

PRAHA: V hlavním městě poprvé vystoupí virtuózní klavíristka Lola Astanová. Je několik důvodů, proč je nutné její vystoupení nejen slyšet, ale i vidět: Lola Astanová je nejpopulárnější performerkou klasické hudby na světě, a to nejsou jen slova: podle počtu fanoušků na sociálních sítích se s ní žádný z jejích kolegů nemůže srovnávat, a videa klavíristky na YouTube jenom v roce 2018 měla více než 30 milionů zhlednutí. 

15.10.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce
Ostatní, Vzdělávání
Marcela Stehlíková

OSTRAVA: Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě představí ve středu 16. 10. 2019 v 17.00 přednášku režiséra Radovana Lipuse o stopách českých architektů, malířů, keramiků, ale i vinařů pod Jižním křížem. Od Perthu přes Sydney, Sněžné hory, Melbourne a Hobart až na Nový Zéland. 

15.10.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Ostatní, Živé umění
Dana Pala Creativity

PRAHA: Taneční inscenaci La Mar z dílny Dany Pala uvede Studio Alta 8. 11. 2019 v novém nastudování špičkových tanenčníků švédského souboru Norrdans.  Inscenace byla roku 2017 oceněna v Šanghaji na festivalu Dance Stages.

14.10.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

ČÁSLAV: Městské muzeum a knihovna Čáslav zvou na výstavu provazových kompozic Petra Šiky s názvem Hry stínů. Výtvarné objekty Petra Šiky vznikají unikátní technikou kombinace stabilizovaných provazových solitérů na pozadí základních geometrických formátů podkladu. Atraktivní prostorové řešení vyniká zvláště v kreativní kombinaci s individuálním osvětlením.