pátek
26. dubna 2019
Svátek slaví: Oto

Archiv textů

25.04.2019
Celá ČR
Pozvánky na akce
Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/ika

ČR: Ben Cristovao přichází s unikátním projektem Live Ben. Elektroniku vymění za klasické nástroje a představí čtyři songy v úplně jiném hávu, než bylo u něj obvykle zvykem. Ben do projektu přizval úspěšného skladatele a hudebníka Jana P. Muchowa, který ve spolupráci s kanadskými The Glowsticks pomáhal s aranžemi jednotlivých skladeb. V týdnu od 24. do 30. dubna budou záznamy z živého hraní postupně uveřejněny na webu redbull.cz/liveben.

 

25.04.2019
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
ika

PRAHA: Pražské Divadlo Kámen vyhlašuje otevřenou výzvu na výstavní projekty pro období 2019–2020.

25.04.2019
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
Hana Galiová

LITOMĚŘICE, ÚSTÍ NAD LABEM: 5 osobností, 5 přístupů – to je lákadlem programu Mezinárodního sympozia současné litografie (aneb Litho Sympo ´19), které se uskuteční ve dnech 27. 4. – 30. 4. 2019 v Litoměřicích a v Ústí nad Labem. Experimentální techniky litografie během jednotlivých masterclass předvedou mistři  ̶  etablovaní umělci a litografové mladší generace, kteří nyní bezpochyby patří do evropské, ne-li světové špičky grafiků pracujících s tímto médiem.

25.04.2019
Celá ČR, Ústecký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
luk

ÚSTÍ NAD LABEM: Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vyhlásila 9. ročník soutěže pro studenty českých a slovenských vysokých uměleckých škol (se studijním programem Výtvarná umění). Cena EXIT má charakter bienále a je otevřena pro studenty českých a slovenských vysokých uměleckých škol. 

25.04.2019
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
luk

ČR: Jedná se o literární soutěž pro studenty 3. a 4. ročníků středních škol, gymnázií a pro studenty 7. a 8. ročníků víceletých gymnázií. Soutěží se v žánru povídka a poezie. Termín k zaslání prací je nejpozději 31. květen 2019.

25.04.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk
 
KUTNÁ HORA: Mezinárodní hudební festival Kutná Hora patří mezi nejvýznamnější festivaly komorní hudby v České republice. Tvůrcem dramaturgie i výběru umělců je umělecký ředitel – violoncellista Jiří Bárta.
25.04.2019
Zlínský kraj
Pozvánky na akce
Soutěže a festivaly
luk

ZLÍN: ZLÍN FILM FESTIVAL je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jedná se o mezinárodní událost s vynikajícím renomé. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky. Každoročně festival uvádí přes 350 snímků z více než 50 zemí světa. Od roku 2010 přesahuje návštěvnost festivalu 95 000 dětí i dospělých.

25.04.2019
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Granty
luk

ČR: Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 vyhlásila výběrového řízení na poskytnutí stipendií talentovaným studentům hudebních oborů středních a vysokých škol v ČR. Stipendia jsou udělována pouze středoškolským a vysokoškolským studentům s českým občanstvím ve věku 14 až 20 let.

 

 

 

25.04.2019
Celá ČR
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média, Živé umění
Karel Souček

PRAHA-BRNO: Kafka Band se v rámci německého turné představil i na prestižním knižním veletrhu v Lipsku. „Hudební performance českého spisovatele Jaroslava Rudiše a komiksového výtvarníka Jaromíra 99 je v jejich směsici literatury, videa a komiksu zážitek," napsala o koncertu Kafka Band v Lipsku Sandra Kegelová v deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung.

25.04.2019
Celá ČR, Jihočeský kraj
Co se děje
Granty
luk

ČESKÝ KRUMLOV:  Témata: I. Podpora kulturních, popularizačních a vzdělávacích projektů a II. Ochrana kulturních památek, uzávěrka přijímání žádostí o grant je v letošním roce stanovena na 15. května 2019.