neděle
16. června 2019
Svátek slaví: Zbyněk

Archiv textů

14.06.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Děti a mládež
Markéta Růžičková

PRAHA: Zábavné odpoledne na téma vše kolem rybářství pro malé i větší děti.
Můžete si s námi zasoutěžit, vytvořit něco z vodní říše, dozvědět se odborné informace Českého rybářského svazu a pobavit se pohádkou.

14.06.2019
Kraj Vysočina
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Josef Dušek

JIHLAVA: Opět po dvou letech se 15. června uskuteční v kulturním domě (DKO) v Jihlavě v pořadí již dvacátá šestá Celostátní přehlídka dětských folklorních souborů. V jejím průběhu se představí 16 dětských folklorních souborů z Čech, Moravy a Slezska, které postoupily z jednotlivých krajských postupových přehlídek.

14.06.2019
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
Silvie Marková

PRAHA: Druhý cyklus klavírních recitálů s poetickým názvem Hybatelé rezonance přinese od září 2019 do května 2020 opět čtyři mimořádné koncerty v nádherném sále pražského Anežského kláštera. K nástroji C. Bechstein D282 s dokonale mistrovským zvukem usednou tentokrát Marek Kozák, Najponk, Miroslav Sekera a Karel Košárek. Cyklus se stal nástupcem dvouletého cyklu Saleema Ashkara Beethoven Residency, kde zaznělo v rámci osmi koncertů všech dvaatřicet Beethovenových mistrovských klavírních sonát, přičemž o úspěch prvních „hybatelů“ se zasloužili Tomáš Kačo, Beata Hlavenková, Jan Bartoš a Ivo Kahánek.

14.06.2019
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Živé umění
Markéta Růžičková

PRAHA. Akustický koncert Vladimíra Merty v komorním prostředí Viničního domku -  Chuchelská 6/1, Praha 4 - Modřany. Koná se pod záštitou Pavla Ehrlicha, radního městské části Praha 12.

14.06.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

MLADÁ BOLESLAV: Zvláštností expozice představující obrazy, vitráže, sochy a fotografie pražských umělců bude slavnostní derniéra (středa 20. 6. 2019 v 17 hodin). Mimo komentované prohlídky zde navíc vystoupí šamanské trio pod vedením Vlasty Brůčka-Plamínka a bigbeatové formace bratří Hochmanů.

14.06.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání, Živé umění
TZ/ika

LITEŇ, PRAHA: Kromě školených hlasů mladých profesionálů vábí každoročně Závěrečný koncert Interpretačních kurzů v Litni k pozdně letnímu rozjímaní do kouzelného prostředí, v němž prožila šťastné roky svého života pěvkyně Jarmila Novotná. Vystoupí absolventi kurzů v doprovodu letošních lektorů, kterými se stanou hvězdná sopranistka Martina Janková a špičkoví klavíristé Ivo Kahánek a Švýcar Gérard Wyss. Stejní protagonisté vystoupí i v Sukově síni Rudolfina na Slavnostním koncertu Festivalu Jarmily Novotné 2019.

 

 

 

14.06.2019
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/klapka

TEPLICE: Pomsta materiálu je název výstavy, kterou bude v sobotu 15. června v 15 hodin zahájena v teplickém muzeu. Výstava se nebude týkat pouze porcelánových plastik, které jsou pro autora signifikantní, ale Dalibor Worm představí také tušové kresby štětcem, závěsné uhlové kresby a připomene v menší míře také design ojedinělý po formální stránce i po snaze tvořit design v určité obsahové linii.

14.06.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Ostatní, Živé umění
TZ/klapka

PŘÍBOR: V neděli 16. června v 18 hodin zazní v kostele sv. Valentina v Příboře SLAVNOSTNÍ KONCERT Žesťového kvintetu Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Žesťový kvintet HHS a PČR vznikl počátkem roku 2003 a je složen z předních hráčů Hudby Hradní stráže a Policie České republiky.

14.06.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Lucie Čunderliková

HRADEC KRÁLOVÉ: Rock for People přidává den navíc – na návštěvníky opět čeká parádní zahřívací hudební jízda v podobě populárního Večírku pro nedočkavé. Už ve středu 3. července ve 14.30 se otevřou brány Festivalparku a následující tři dny, až do soboty 6. července, budou patřit skvělé muzice z celého světa a té pravé letní festivalové zábavě se vším všudy. 

14.06.2019
Karlovarský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Romana Borusíková

JÁCHYMOV: Muzeum Karlovy Vary zve v sobotu 15. června do Muzea Královská mincovna v Jáchymově na představení knihy "Johannes Mathesius: Opomíjený příběh z dějin wittenberské reformace".