středa
27. března 2019
Svátek slaví: Dita

Archiv textů

26.03.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

RTYNĚ: Na 55. ročník tradičního hudebního festivalu Koletova Rtyně zve Klub přátel Koletovy hornické hudby a Město Rtyně v Podkrkonoší. Stejně jako v loňském roce bude program obohacen o hudební workshop a letos navíc i o výstavu obrazů Zdeňky Chaloupkové, vnučky slavného rtyňského rodáka, hudebního skladatele Karla Kolety.

26.03.2019
Královéhradecký kraj
Co se děje
Lidová kultura, Ostatní
luk

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Když se vysloví jméno města Vamberk, automaticky se nám k němu přiřadí slovo krajka. Ta je proslulá jak v naší zemi, tak po celém světě. Nyní je vyvíjena snaha o zapsání tradice krajkářství na Vamberecku do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky vedeného Ministerstvem kultury.

26.03.2019
Celá ČR, Královéhradecký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Marta Bergmanová

HRADEC KRÁLOVÉ: Uplynulý víkend se v prostorách Divadla Drak konala divadelní přehlídka experimentujícího a studentského divadla Audimafor. Divadelní festival zahájil 22. března náchodský divadelní soubor Drejg s hrou Návody k upotřebení a v neděli 24. března ho završilo Studio Šrámkova domu v Sobotce s inscenací Postřižiny.

26.03.2019
Pardubický kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Památky
luk

PŘEDHRADÍ: Do dvou let opustí poslední klienti Domova na hradě Rychmburk své nynější historické bydliště a nastěhují se do nových domků v obci Podhradí. Středověké sídlo v majetku Pardubického kraje osiří. Pracovní komise složená z představitelů kraje, zástupců obce, místní akční skupiny a památkářů řeší jeho další využití. 

26.03.2019
Pardubický kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Ostatní
luk

PARDUBICE: Krajská knihovna v Pardubicích nabízí řešení pro případ, že cestujete vlakem a zapomněli jste si s sebou vzít knížku. Do prostor budovy hlavního nádraží umístila totiž stojan s knihami. Tím se zapojila do celostátního projektu Kniha do vlaku, na kterém spolupracují knihovny s Českými drahami. Projekt chce především rozšířit čtenářství, zpříjemnit cestujícím jízdu a zároveň dát starším knížkám šanci k dalšímu využití.

26.03.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Josef Dušek

ČR-JIČÍN: Národní festival zahajuje svůj 29. ročník Setkáním symfonických orchestrů v Masarykově divadle Jičín. Koncert se bude konat v sobotu 6. dubna v 18.00 h. Na zahajovacím koncertě vystoupí SO ZUŠ J. B. Foerstera Jičín vedený uměleckou vedoucí Jaroslavou Komárkovou, SO DECAPODA Ústí n. Orlicí řízený dirigentkami Miluší Barvínkovou a její dcerou Lenkou a Novoměstská filharmonie z Nového Města nad Metují s dirigentem Jaroslavem Rybáčkem. Na repertoáru jsou díla klasiků i současných autorů.

26.03.2019
Pardubický kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Památky
luk

PARDUBICE: Na začátku letošního roku začaly na pardubickém zámku bourací práce. Zatím se týkají hlavně hospodářských objektů na nádvoří (čp. 2), které dostanou zcela nové využití. Zásah do nejcennější části zámku, do vlastního paláce, by měl nastat v polovině tohoto roku, až se stavební firma dobře sžije s chodem zámku a s představami investora, památkářů a celého realizačního týmu.

26.03.2019
Hl. m. Praha, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Lucie Korbeliusová

PRAHA: Městská divadla pražská uvedou v koprodukci s činohrami Státního divadla Norimberk a Státního divadla Stuttgart adaptaci románu Petry Hůlové Stručné dějiny Hnutí. Divadelní verzi napsala autorka přímo pro tuto příležitost a české premiéry se dočká 30. března v Komedii.

26.03.2019
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Knihy, literatura, média
Karel Souček

 ČR: V nové audioknize Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky se potkávají příběhy veselé i smutné, ironické i přívětivé, pohádky klasické s moderními. V pozoruhodném výběru a interpretaci šestice herců – Ani Geislerové, Barbory Polákové, Jiřího Suchého z Tábora, Václava Jílka, Patrika Děrgela a Jakuba Prachaře – vznikla nahrávka trvající pět hodin. Herci ji naplnili příběhy, které je v dětství ovlivnily do té míry, že je nyní radostně předávají dalším generacím dětských posluchačů. Supraphon audioknihu vydá na CD-MP3, ale i v digitálních formátech, symbolicky v pátek 29. března, kdy se koná po celé České republice dětmi oblíbená akce Noc s Andersenem.

25.03.2019
Celá ČR, Královéhradecký kraj, zahraničí
Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Vzdělávání
Daniela Vojtěchová, Martina Váňová a Pavel Frydrych

POLICE NAD METUJÍ: Jarní příměstský tábor v Muzeu papírových modelů se koná pravidelně - a to už od roku 2013. Letošní rok byl poprvé podpořen finančně z grantu MAS Stolové hory. Kromě toho, že jsme byli v klášteře v Broumově na několika programech, kromě toho, že jsme každý den hned ráno chodili cvičit do Zeleného domečku, kromě toho, že jsme odpoledne pracovali a kromě toho… ještě jsme určitě na nějaké to „kromě toho“ zapomněli. Ale to nejzajímavější se stalo ve středu 6. března po obědě.