pondělí
22. ledna 2018
Svátek slaví: Slavomír

Archiv textů

22.01.2018
Liberecký kraj
Co se děje
Knihy, literatura, média
Milan Turek

ČESKÁ LÍPA: V českých městech nemusí být vždy jen skvostem kostel či kulturní dům nebo radnice. Často překvapí svou nádherou i menší stavba, prostě soukromá vila. S jedním takovým klenotem seznamuje v konci minulého roku vydaná publikace českolipského muzikologa a historika Tomáše Cidliny Villa Hrdlička.

22.01.2018
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
jal

PRAHA-ČR: Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis vydává vzpomínkové album Václava Riedlbaucha, hudebního skladatele, kulturního manažera, profesora VŠE, ředitele Nadace Bohuslava Martinů, který zemřel 3. listopadu 2017. Projekt vznikl za podpory Nadace Bohuslava Martinů.

22.01.2018
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Kateřina Ostradecká

BROUMOV: Nevšední výstava Supermarket Svět zakotví od konce ledna v broumovském benediktinském klášteře. Putovní projekt, který vznikl pod záštitou vizuálního umělce Petra Nikla, je určen především školním kolektivům a jiným zájmovým skupinám. Žáky a studenty zve ke zkoumání tématu šetrného nakupování a globálních souvislostí výroby, vlastních otázek i postojů.

22.01.2018
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
jal

HRADEC KRÁLOVÉ: V Divadle Drak bude ve čtvrtek 25. ledna slavnostně zahájena výstava ilustrací tvůrců dětského časopisu RAKETA. Galerie v 2. patře divadelního Labyrintu se promění v barevný vesmír plný fantazie, her a osobitých ilustrací. Výstava potrvá do 2. září 2018.

19.01.2018
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Legislativa a ekonomika, Ostatní
Tomáš Gross

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: T klub - kulturní agentura musel ve středu 10. ledna vyklidit sál Společenského domu. Skončila zde nájemní smlouva. O pořádání kulturních akcí se ale Rožnované bát nemusí. Přesouvají se do Kina Panorama, Janíkovy stodoly Valašského muzea v přírodě nebo do dalších prostor.

19.01.2018
Liberecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
Jan Vrabec

LIBEREC: Hned čtyři varhaníci včetně známé české virtuózky Katty zahráli v sobotu 6. ledna na premiérovém koncertu unikátních virtuálních varhan v obřadní síni liberecké radnice. Na původní píšťalové varhany staré devadesát let se v obřadní síni hrálo až do listopadu loňského roku. Generální oprava by stála 3,5 mil. Kč, malé školní varhany by se musely nákladně rozšířit. Sami varhaníci se pak jednoznačně přiklonili k virtuálním varhanům a město tuto variantu podpořilo.

18.01.2018
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Petr Mašata

VSETíN: Dvoudenní přehlídka nejzajímavějších evropských filmů loňského roku se v kině Vatra ve Vsetíně uskuteční již po páté. V pátek a sobotu 26. - 27. ledna bude na programu hned devět filmů včetně vítěze Evropských filmových cen i Zlaté palmy v Cannes.

18.01.2018
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Jaroslav Hnízdil

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Do druhého ročníku vstoupí 26. ledna v českobudějovickém Divadle U Kapličky hudební série Večery S. Jejím cílem je dát prostor začínajícím jihočeským kapelám a písničkářům, kteří hrají folk a spřízněné žánry. Patronem cyklu je Víťa Troníček, kapelník skupiny Marien a spoluzakladatel hnutí Folk žije!

18.01.2018
Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
luk

BRNO: Projekční tým podepsal s vedením Brna smlouvu o novém koncertním sále. Vítězný tým vzešel z dvoukolového výběrového řízení, do kterého se přihlásili čtyři účastníci, do soutěžního kola se kvalifikovali dva z nich. Prvním úkolem budou nyní projekční práce na propojení podzemní a nadzemní časti stavby. Pokud vše půjde podle plánu, přibližně za rok by měla stavba začít růst nahoru a otevřít v sezoně 2020/21.

 

 

18.01.2018
Celá ČR, Královéhradecký kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

HRADEC KRÁLOVÉ: Open Air Program Hradec Králové je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Letos proběhne v termínu od 22. do 29. června. Jedná se o osmidenní nesoutěžní přehlídku tuzemského a zahraničního převážně divadelního umění, která má pro svou uměleckou otevřenost a diváckou přístupnost v rámci území ČR zcela výlučný charakter.