pátek
27. dubna 2018
Svátek slaví: Jaroslav

Archiv textů

26.04.2018
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
ika

ČR: Stylová a graficky netradiční kniha s názvem Neradost, jejímž autorem je úspěšný stratég a marketér Karel Novotný, zvítězila v soutěži o Nejkrásnější českou knihu roku 2017 a odnesla si Cenu Památníku národního písemnictví a Uměleckoprůmyslového musea v Praze pro mladé tvůrce do 30 let.

26.04.2018
Zlínský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Mgr. Magdaléna Hladká

ZLÍNSKÝ KRAJ: S cílem oživit filmovou tvorbu v regionu rozhodl Zlínský kraj o udělení podpory šesti filmovým projektům. Dotaci v celkovém objemu 10 milionů korun rozdělí mezi čtyři celovečerní snímky, pohádku a dětský seriál. Podpořené projekty musí vzniknout do konce roku 2019, a to alespoň z části na území Zlínského kraje. Podmínkou je i zapojení místních řemeslníků nebo studentů filmových škol. První klapky lze očekávat už letos v létě.

26.04.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
ika

ČR: Již sedmým rokem probíhá celostátní projekt MÁME VYBRÁNO, který se zaměřuje na financování obnovy památek. Jeho součástí je nejen stejnojmenná konference, ale také soutěž veřejných sbírek. Soupeří se ve třech kategoriích a o jedné z cen rozhoduje veřejnost. Hlasovat lze až do půlnoci 20. května. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne o devět dní později v dominikánském klášteře v Praze.

26.04.2018
Ústecký kraj, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

ÚSTÍ NAD LABEM: Město je opět ve spolupráci s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje atraktivním místem pro kamery. Tentokrát bude hostit česko-německý festival ELBE DOC.K, který město podpořilo: Kapitalismus na ruský způsob, bezvýchodný život českých teenagerů, střet civilizací nebo uprchlická krize – to jsou témata pětice českých dokumentárních filmů, která letos usiluje o dvanáctou Cenu Pavla Kouteckého

26.04.2018
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
luk

BRNO: Krev, pot a slzy na plátně a velkou party s českými i zahraničními celebritami mimo plátno – to slibuje první festival TV a online seriálové tvorby ve střední a východní Evropě Serial Killer. Mezinárodní soutěžní přehlídka zaměřená na TV tvorbu a webové seriály ze střední a východní Evropy představí aktuální trendy televizní produkce. Zaměří se také na Dánsko a především jejich seriály. 

26.04.2018
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

BRNO: U příležitosti 100letého výročí založení Československa proběhne v Brně akce, jaká tady ještě nebyla! Oslava století! Festival RE:PUBLIKA otevře na celé tři týdny brány brněnského výstaviště. Vstup do areálu bude zdarma, otevřeno ve všední dny i o víkendech a všechny pavilony nabídnou program pro dospělé i děti.

25.04.2018
Celá ČR, Středočeský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
ika

ČR-LYSÁ NAD LABEM: Vyhlášení výsledků již 3. ročníku soutěžní přehlídky turisticko-progačních materiálů TURISTPROPAG proběhlo v pátek 13. dubna 2018 na výstavišti v Lysé nad Labem během slavnostního galavečera, který se konal jako součást veletrhu Regiony, Narcis a Elegance 2018.

25.04.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
ika

PRAHA: Vzácný, znovuobjevený obraz Švadlena předního českého malíře meziválečné avantgardy Františka Muziky se po téměř sto letech od svého prvního vystavení opět představí veřejnosti. Dílo ukryté desítky let v jedné pražské vile se bude dražit. Ještě před tím, než Švadlenu získá v aukci nový majitel, si ji lze spolu s dalšími draženými díly prohlédnout na předaukční výstavě: otevřena bude od 14. do 30. května denně od 10 do 18 hodin v Goetheho ulici 2.

25.04.2018
Liberecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
ika

ČESKÝ RÁJ: V sobotu 28. dubna se můžete těšit na již jubilejní 15. ročník zahájení turistické sezóny v Českém ráji v rámci hry „Za pověstmi Českého ráje“. V letošním putování v okolí města Turnova si děti i dospělí vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží zajímavé ceny.

25.04.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Vlasta Čiháková Noshiro

PRAHA: Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků a Galerie kritiků pořádají u příležitosti 15. výročí vzniku samostatné České republiky v roce 1993 výstavu fotografií Jindřicha Štreita - „Světlo víry a naděje“ v Galerii kritiků.