pondělí
26. června 2017
Svátek slaví: Adriana

Archiv textů

26.06.2017
Celá ČR
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
ika

ČR: 20. června byl zahájen další ročník prestižní ankety „Informační centrum roku“ aneb hlasování o oblíbeném infocentru České republiky. Vyhlašovatelem ankety je Asociace turistických informačních center ČR, nově ve spolupráci s Vydavatelství KAM po Česku. Oproti minulým ročníkům se prodlužuje doba hlasování, od 20. června do 31. srpna 2017.

26.06.2017
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Památky
ika

BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ: Žáci, kteří se budou moci na konci školního roku pyšnit samými jedničkami, mohou v sobotu 1. července pozvat své rodiče či prarodiče na prohlídku státního zámku v Benešově nad Ploučnicí.

26.06.2017
Jihomoravský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní, Soutěže a festivaly
ika

KUŘIM: Město Kuřim organizuje fotosoutěž s názvem „Vaše cesty jinými městy – nápady pro Kuřim!“, která je určena amatérským fotografům bez rozdílu věku. Zájemci mohou posílat snímky, které zachycují zajímavý a funkční nápad (objekt, zařízení), který zpříjemňuje nebo zpestřuje život obyvatel cizího města nebo vesnice, a který by rádi zrealizovali i v Kuřimi.

26.06.2017
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
Lucie Kolková

BOHUMÍN: Osmý ročník soutěže O nejlepšího čtenáře zná vítěze. Nejlépe se s interpretací neznámého textu poprala deváťačka Eliška Jendřejková z Masarykovy základní školy v Bohumín. Ta ve své kategorii nenašla konkurenci a stala se i absolutní vítězkou.

26.06.2017
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Knihy, literatura, média, Ostatní
Lucie Kolková

BOHUMÍN: Přes 1200 starších, ale stále zajímavých knih včera ve velkém nakupovali většinou za symbolickou pětikorunu Bohumíňáci při tradičním antikvariátu pod širým nebem na náměstí T. G. Masaryka před zdejší radnicí. Ve středu 21. června jej už potřetí uspořádala městská knihovna K3 Bohumín v rámci akce s Knihou do ulic. Do akce se zapojily asi dva tisíce lidí. 

26.06.2017
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Pavel Princ

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Etnografické oddělení Slováckého muzea připravilo na prázdniny novou, svěží výstavu – Pod povrchem ornamentu. Jedná se o společné dílo Slováckého muzea a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Záštitu převzali starosta města Uherské Hradiště Ing. Stanislav Blaha a děkanka Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně doc. Mgr. Irena Armutidisová.

23.06.2017
Celá ČR
Co se děje
Granty
Simona Cigánková

ČR: Odbor ochrany movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií Ministerstva kultury vyhlašuje v souladu s usnesením vlády ze dne 10. dubna 2017 č. 276, k návrhu na zřízení výběrového dotačního řízení Akviziční fond a dle Příkazu ministra kultury č. 15/2017 výběrové dotační řízení „Akviziční fond“ pro rok 2017. 

23.06.2017
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Vzdělávání
luk

ČR: Projekt Místa činu v rámci festivalu 4 + 4 dny v pohybu vyhlašuje výzvu na čtyřdenní festivalovou školu od 11. do 14. října 2017 s názvem AMIWHATIAMTHINKINGABOUT?Festivalová škola je určena studentům, umělcům a zástupcům organizací působících v oblasti kultury. Jejím cílem je nabídnout účastníkům sérii přednášek a workshopů renomovaných odborníků z různých oblastí umělecké produkce (fundraising, právo, sebeprezentace, marketing, osobní rozvoj, koučink, zpětná vazba projektů účastníků, ad.). 

23.06.2017
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

MIROTICE:  Pořadatelé festivalu MIROTICKÉ SETKÁNÍ LOUTEK A HUDBY zvou na pohádkový ostrov do jihočeských Mirotic. Čtrnáctý díl  rodinného festivalu, který se koná ve dnech 11. a 12. srpna 2017, potěší všechny fanoušky divadla, hudby, baletu, tance, výtvarného umění a různorodých doprovodných aktivit. Mimo jiné se také snažíme o propojení dvou rozdílných světů. Chceme propojit bezstarostný svět dětí s často dost vážným světem dospělých. Proto plánujeme program tak, aby zaujal společně malé i velké.

23.06.2017
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Lidová kultura
Tomáš Kellner

SVATOBOŘICE: Ve dnech 14. - 16. července se ve Svatobořicích-Mistříně uskuteční již XI. ročník folklorního festivalu Mistřín 2017. Celý program festivalu se zaměří na tradice spojené s láskou a svatbou. Diváci se mohou ve 3 dnech těšit na 14 pořadů, v nichž se představí 400 účinkujících.