úterý
23. října 2018
Svátek slaví: Teodor

Archiv textů

23.10.2018
Pardubický kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Památky
Tomáš Zaplatílek

SUDSLAVA: Spolek Genius loci Sudslava z.s. během roku 2018 vytvořil novou multimediální prezentaci dochovaného souboru historických divadelních kulis k podpoře ojedinělé expozice sbírky vzešlé z činnosti ochotnických spolků v obci Sudslava. Ochotnické divadlo má v obci dlouhou tradici, činnost divadelních spolků se zde odvíjí od roku 1868. 

23.10.2018
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
FOK

PRAHA: Státní svátek 28. října je již tradičním termínem mimořádného Koncertu pro republiku, pořádaného Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK v Obecním domě v Praze. Ten je historickým místem, kde byla samostatnost nového státu vyhlášena.

22.10.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Muzeum hlavního města Prahy je spolu s Národním muzeem a Národním technickým muzeem hlavním pořadatelem akce Pražská muzea 1918–2018. Připojuje se tak s nimi k oslavě výročí 100 let vzniku první republiky, a to vstupem zdarma, či za symbolické vstupné. Pražská muzea jsou hlavními propagátory a lektory historie českého hlavního města, které často hrálo hlavní roli v důležitých meznících českých, ale i československých dějin.

22.10.2018
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Handicap, Živé umění
klapka/TZ

OSTRAVA: Již dnes, 22. října 2018 se v 18.00 hodin rozevře opona jeviště Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě a divadlo bude patřit všem bezmála 150 účinkujících, a to jak zdravotně postiženým umělců, tak profesionálům a jejich podporovatelům. Patrony večera jsou muzikanti Petr Lexa a Lukáš Bundil ze skupiny Slza.

22.10.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
luk

ČR: Česká mincovna vydává zlatou medaili a stříbrnou minci s motivem Národního muzea, které letos slaví 200 let od svého založení. Půluncová medaile ve zlatě je součástí volného cyklu věnovaného nejkrásnějším nerealizovaným návrhům, které byly přihlášeny do soutěží České národní banky. 

22.10.2018
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

OSTRAVA: Nejlepší knihovníci v Moravskoslezském kraji zdolali pomyslnou K2. Ocenění KNIHOVNICKÁ K2 podporuje knihovnictví a jeho společenský i vzdělávací význam. 10. října 2018 u příležitosti Týdne knihoven předal náměstek hejtmana kraje Lukáš Curylo tři ceny a dvě čestná uznání výjimečným knihovníkům. 

22.10.2018
Hl. m. Praha, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Barbora Samková

ČR: Ve dnech 5. až 11. listopadu bude probíhat ve vybraných českých městech první festival současné ruské kinematografie s názvem Nový ruský film. V Praze mohou diváci festivalové filmy navštívit v Cinema City Slovanský dům a vstupenky zakoupit online nebo na pokladně kina. V rámci festivalu návštěvníky čeká řada doprovodných akcí, besed a speciálních hostů.

22.10.2018
Královéhradecký kraj, zahraničí
Co se děje
Granty
luk

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ:  ...Vznikne například Archa Krkonoš. Na zasedání Monitorovacího výboru programu Interreg V-A ČR - Polsko, které se konalo v Olomouci, bylo podpořeno celkem 19 projektů. Do devíti z nich jsou zapojeni partneři z Královéhradeckého kraje nebo Evropského seskupení pro územní spolupráci NOVUM, kde je aktivním členem rovněž Královéhradecký kraj. 

22.10.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Ostatní, Památky
Veronika Wagnerová

PRAHA: Od 23. listopadu budou pouhé tři dny ve Slovanském domě k vidění panenky, loutky i medvídci Teddy. Mezinárodní výstava nese název Doll Prague a je jednou z nejlepších v tomto oboru na světě, oceňovanou odborníky i laickou veřejností. 

22.10.2018
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Kateřina Ostradecká

BROUMOV: Oba autoři se představí veřejnosti během besedy Literárního Café, které se bude konat v úterý 23. října od 17:30 h v Městské knihovně v Broumově. Vstup na besedu je zdarma.