středa
26. června 2019
Svátek slaví: Adriana

Archiv textů

25.06.2019
Jihomoravský kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
luk

BRNO: Do 11. srpna opanuje ulice a zákoutí letního města včetně interiérů veřejných budov a institucí sedmý ročník bienále Brno Art Open. Mezinárodní přehlídku současného umění ve veřejném prostoru připravil pod patronací Domu umění města Brna kurátorský kolektiv Café Utopia, tedy Katarína Hládeková, Zuzana Janečková, Marika Kupková a Markéta Žáčková.

25.06.2019
Zlínský kraj
Co se děje
Ostatní, Památky
luk

HULÍN: Do báně kostela sv. Václava byly vráceny kopie historických dokumentů, staré mince, z nichž nejstarší pochází z roku 1561, a zároveň byla do nové měděné schránky uložena také kovová platidla ze současnosti a poselství dokumentující současný život ve Zlínském kraji, ve městě a ve farnosti.

25.06.2019
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Karolína Pláničková

HRADEC KRÁLOVÉ: 25. ročník festivalu Divadlo evropských regionů a 20. ročník festivalu Open Air Program má za sebou první polovinu oslav. Nejen díky slunečnému počasí si můžou návštěvníci divadelní událost roku v historickém centru Hradce Králové užívat plnými doušky.   

25.06.2019
Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
luk

OLOMOUCKÝ/MORAVSKOSLEZSKÝ/PARDUBICKÝ KRAJ: Stalo se již tradicí, že červen a červenec je v Olomouckém a části Moravskoslezského a Pardubického kraje obdobím festivalu Klášterní hudební slavnosti. Již 13. ročník festivalu zavítá do 14 měst a obcí, proběhne 18 koncertů, na kterých vystoupí více než 350 účinkujících.

25.06.2019
Jihomoravský kraj
Co se děje
Památky, Soutěže a festivaly
luk

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: V prostorách Moravského zemského muzea v Brně se v pátek 21. června 2019 sešli vlastníci nejlépe opravených památek v kraji za minulý rok, kterým předal ocenění radní Tomáš Soukal spolu s náměstkem hejtmana Martinem Malečkem.

25.06.2019
Hl. m. Praha, Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Ostatní, Živé umění
luk

ZUBRNICE/PRAHA: SUKUS Praha ve spolupráci s LAHNARTISTS Limburg Vás zve na zakončení 21. mezinárodního výtvarného sympozia a výstavu zde vzniklých děl. Každoročně se na začátku července účastní sympozia s následnými výstavami vytvořených děl výtvarníci z Česka a Německa. Umělci po celou dobu tvoří ve volně přístupném prostoru v severočeské vesnici Zubrnice, která je díky skanzenu a muzeu železnice oblíbeným výletním cílem.

25.06.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

MILOVICE: Hudební festival Let It Roll, který se letos uskuteční opět v Milovicích u Prahy o prvním srpnovém víkendu, přináší i tento rok zajímavé novinky, které by si milovníci drum and bassové hudby neměli nechat ujít.

 

25.06.2019
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Josef Dušek

VOLYNĚ: Divadelní Piknik Volyně v termínu 28. 6. – 6. 7.  nabídne 23 nejlepších činoherních a hudebních inscenací letošní sezóny. Diváci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program, rozmanitou nabídku workshopů a chybět nebude ani prostor pro relaxaci třeba na prvorepublikové plovárně.

24.06.2019
Celá ČR
Co se děje
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Alice Šplíchalová

ZLÍN: CBS Nakladatelství s.r.o. oslaví kulaté výročí založení Československa netradičně - o rok později a speciální knihou leteckých fotografií. „Po úspěšné oslavě kulatého výročí jsme se rozhodli slavit i 101. výročí založení Československa a proto nová kniha ponese název 101 + 101 leteckých pohledů na Česko a Slovensko,“ přibližuje plány obchodní ředitelka nakladatelství Blanka Imramovská.

24.06.2019
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Ostatní
luk

PARDUBICE: Připravovaná výstava Východočeské galerie v Pardubicích Doba plastová je připomínkou padesátiletého výročí dvou významných sochařských symposií Artchemo věnovaných plastům v letech 1968 a 1969 a ukázkou vztahu současných výtvarníků k tomuto materiálu.