pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj

Archiv textů

24.02.2020
Karlovarský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Vzdělávání
klapka

KARLOVY VARY: Muzeum Karlovy Vary zve na dva workshopy k aktuální výstavě LEONARDO. V závěru měsíce pak nabídne v Muzeu Královská mincovna přednášku o životě mirkoorganismů a hub v důlním prostředí.

24.02.2020
Zlínský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Vzdělávání
TZ/klapka

ZLÍN: Ateliér Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně slaví 20 let. Při této příležitosti připravil ve spolupráci s Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně retrospektivní výstavu, která představuje významné osobnosti ateliéru, designérské projekty prezentované v České republice i v zahraničí a spolupráci s vybranými společnostmi. Výstava bude zahájena vernisáží 25. února v 17 hodin a k vidění bude do 24. května 2020 v 1. podlaží budovy 14.

24.02.2020
Středočeský kraj
Co se děje
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Kristýna Frelichová

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

24.02.2020
Zlínský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Veronika Jurčová

ZLÍN: Čtyři dramatické texty napsané na míru pro Městské divadlo Zlín se letos dočkají uvedení ve čtyřech netradičních prostorách ve Zlíně, například v aule gymnázia nebo v divadelní montovně. Hry Simony Petrů, Marka Horoščáka, Jaroslava Kovandy a Vandy Zaplatílkové-Hutařové uvede MDZ ve spolupráci se studenty JAMU oblíbenou formou scénického čtení. Vstup na všechny bude zdarma.

24.02.2020
Středočeský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Jan Řehounek

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

21.02.2020
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Jan Delong/klapka

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

21.02.2020
Hl. m. Praha
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Vzdělávání
Nikola Lörinczová/ika

PRAHA: Teoretik designu a architektury, kurátor, novinář a především neúnavný cestovatel za architekturou 20. století Adam Štěch připravil ve spolupráci s Centrem architektury a městského plánování (CAMP) speciální trojdílný cyklus přednášek Atlas modernismu. Návštěvníky během něj vezme do kolébky evropského modernismu – Itálie, ale i do Austrálie, Uruguaye a Argentiny. Přednášky začínají 26. 2. 2020 a jejich pomyslným vyvrcholením se stane křest vůbec první Štěchovy samostatné autorské knihy mapující 14 let cestování za skrytými poklady modernismu v architektuře po celém světě.

21.02.2020
Plzeňský kraj
Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Tereza Králová

SUŠICE: Klimatická změna a její dopady na lokální krajinu, ekologie, příroda – to jsou témata, která se rozhodl akcentovat letošní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět pod heslem „Až naprší a uschne“. Třetí ročník v Sušici se ale dotkne i problematiky zdravotnictví, poruch příjmu potravy či zákulisí jedné kapely z Jedličkova ústavu. Festival zde proběhne od 31. března do 3. dubna 2020. Předprodej vstupenek byl již zahájen!

21.02.2020
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky
TZ/jal

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

20.02.2020
Olomoucký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
TZ/klapka

PŘEROV: Dnes, 20. února, proběhne od 17 hodin v prostorách přerovského zámku vernisáž výstavy Nevěsty z jiných světů. Cizinky v nás. Výstava originálním způsobem nahlíží do šestice historických období – od neolitu, přes dobu bronzovou a stěhování národů až po raný středověk.