úterý
15. října 2019
Svátek slaví: Tereza

Archiv textů

15.10.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Knihy, literatura, média, Ostatní
luk

PRAHA: Národní knihovna ČR spustila novou službu s názvem Navrhnout k digitalizaci. Každý registrovaný uživatel knihovny může měsíčně navrhnout 5 svazků, které jsou podle jeho mínění vhodné k digitalizaci. Z fondů knihovny je možné doporučit  bohemikální monografie, vícesvazkové monografie a neperiodické sborníky,

15.10.2019
Celá ČR, zahraničí
Co se děje
Granty
luk

ČR: Česko-německý fond budoucnosti vypisuje každým rokem jedno aktuální téma s cílem povzbudit české a německé partnery v rámci společných projektů k výměně názorů a zkušeností, které se tohoto tématu dotýkají. V souvislosti s tématem by měl být posílen vzdělávací charakter projektů reflektující společenskou situaci v obou zemích. U projektů k tématu roku může požadovaný příspěvek činit namísto běžných 50 % až 70% celkových nákladů.

15.10.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
luk

PRAHA: Mezinárodní sympozium Katedry produkce DAMU zaměřené na Evropská hlavní města kultury se bude konat 6. a 7. 11. v CAMPu. Letošní sympozium Katedry produkce DAMU se zaměří na komplexní analýzu především praktických aspektů realizace projektů evropských hlavních měst kultury. 

15.10.2019
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky, Vzdělávání
luk

BRNO: Bývalá káznice (Bratislavská 68, Brno) je unikátní objekt ležící v lokalitě tzv. brněnského Bronxu, objekt, který na jednu stranu nese silnou historickou stopu, současně je však neskutečně inspirativní, oplývá výrazným geniem loci, oslovuje uměleckou imaginaci. 

15.10.2019
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
luk

ČR: Knihovnice a knihovníci se obracjí na své zřizovatele: Chcete mít kvalitní informace pro vzdělání (nejen) svých dětí? Podporujete pestrý komunitní život v místě bydliště? Rádi čtete a uvědomujete si, že knihovna vám a více než milionu dalších lidí šetří peníze za nákup drahých knih? Souhlasíte s potřebou kvalitního zázemí pro vědu a výzkum? Pak podpořte naše požadavky.

14.10.2019
Hl. m. Praha, Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Kateřina Ostradecká

BROUMOV: Sukova síň pražského Rudolfina bude v úterý 15. října hostit Slavnostní koncert laureátů Mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa.

14.10.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
Ostatní
luk

Praha: Česká tisková kancelář připravila projekt, do kterého významně zapojila obyvatele celé České republiky. Cílem bylo nasbírat od veřejnosti co největší množství fotografií z území tehdejšího Československa nejen z podzimního dramatického dění roku 1989, ale i z událostí, které listopadové revoluci předcházely (např. Palachův týden, srpnové události, trabanty v pražských ulicích).

14.10.2019
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Ostatní, Památky
luk

FRÝDEK-MÍSTEK: Nový projekt dvou Frýdecko-Místeckých patriotů Lukáše Horkého a Jaroslava Kocince s názvem Zmizelé město se slavnostně představilo v pátek 11. října 2019 v ulici Revoluční poblíž čísla popisného 1280 ve Frýdku-Místku.

14.10.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Vzdělávání
luk

PRAHA: Institut umění – Divadelní ústav pořádá u příležitosti 30. výročí politických změn ve střední a východní Evropě ve dnech 23. a 24. 10. 2019 mezinárodní konferenci Divadlo a svoboda: Proměna paradigmatu evropské nezávislé divadelní kultury po roce 1989. 

14.10.2019
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
luk

OSTRAVA: MUSEUM+ v Dolních VÍítkovicích zachrání vysoké pece 4 A 6, které jsou součástí národní kulturní památky Dolní Vítkovice.  MUSEUM+ využije sbírky národních muzeí a prostřednictvím originálních exponátů seznámí návštěvníky se světem přírody, historie, techniky, designu a umění.