čtvrtek
17. srpna 2017
Svátek slaví: Petra

Archiv textů

16.08.2017
Hl. m. Praha
Co se děje
Soutěže a festivaly, Vzdělávání
luk

PRAHA: Open House Praha, z. ú. je nepolitická nezisková organizace, která uspořádala v roce 2015 první ročník festivalu otevřených budov. Praha se tak připojila ke světovým metropolím, které zdarma jednou za rok otevírají své architektonicky významné, běžně nepřístupné budovy a prostory široké veřejnosti. Koncept Open House oslovil i Pražany a už během prvního ročníku zájem veřejnosti předčil naše očekávání a s dalšími dvěma ročníky narůstá. 

16.08.2017
Kraj Vysočina
Co se děje
Ostatní, Památky
luk

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ: Průčelí novoměstského zámku, ve kterém sídlí krajská Horácká galerie, se dočkalo zásadní proměny. V průběhu loňského roku provedl restaurátor Daniel Bartoš opravu plastických výtvarných prvků atiky průčelí zámku, balustrády, kartuše s aliančním erbem a vrcholovou korunou. Hlavní pozornost však byla zaměřena na dvě dominanty zámku, pískovcové vázy z 18. století. 

16.08.2017
Karlovarský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
luk

KARLOVY VARY: Historie a příroda Karlovarska – zcela nová, multimediální podoba stálé expozice připravená ke 150. výročí existence muzea přibližuje v šesti sálech v prvním patře historii města. Cesta začíná u Vřídla, unikátního přírodního fenoménu, a pokračuje přes založení lázní a vývoj lázeňské léčby až k proměnám architektury Karlových Varů, společenskému a kulturnímu životu lázeňského města a historii mezinárodního filmového festivalu. 

16.08.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění

PRAHA: Začátkem srpna se letní prázdniny přehouply do druhé poloviny. Práce na tom, aby byly ještě o týden dělší, jsou v plném proudu! Letos už počtrnácté se o to postará interaktivní festival (nejen) pro děti a jejich rodiče s názvem VyšeHrátky. Tematické workshopy, představení pro děti různého věku a také již tradiční divadelní bojovka s podtitulem Chytře a jednoduše: Zpráva o vynálezcích

16.08.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání

PRAHA: V poslední době se často diskutuje o stavbách spojených s minulým režimem. Co dnes tyto objekty pro společnost znamenají? Máme je chránit? Jak dnes vzpomínáme prostřednictvím architektury a veřejného prostoru? Lze návštěvu obchodního domu Prior využít pro výuku dějepisu?

15.08.2017
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Tomáš Gross

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM: Město Rožnov vydalo při příležitosti oslav svého 750. výročí novou reprezentativní publikaci. Na 150 stranách knihy s podtitulem "Brána Beskyd, srdce Valašska" Rožnov ve třech jazykových mutacích představuje svou historii i současnost.

15.08.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
ika

PRAHA: Víte o tom, že oblíbený Krtek Zdeňka Milera slaví letos již 60. narozeniny? A kde jinde slavit tak významné výročí než na Chvalském zámku, který je zasvěcen dětem, rodinám, školám a školkám? Pobaví se děti i dospělí, na všechny při narozeninové výstavě myslíme! Výstava probíhá od 9. 9. do 3. 12. 2017, denně od 9 do 17 hod. ve všech výstavních prostorách zámku.

15.08.2017
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
ika

BLATNÁ: Již dvanáctý ročník Blatenského fotofestivalu proběhne tradičně třetí zářijový víkend v Blatné. Ve dnech 16. – 17. 9. 2017 se návštěvníci mohou těšit opět na přehlídku toho nejlepšího fotografického z českého prostředí a nabitý doprovodný program. Letošním ročníkem se nese téma "IDentita".

14.08.2017
Hl. m. Praha
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Vzdělávání, Živé umění
Kristýna Hlavatá

PRAHA: Napadlo vás někdy, že by bylo zajímavé umět nějaký lidový tanec kromě polky? Chcete mít možnost si občas zatancovat na zábavě s cimbálovou či hudeckou muzikou? Jste zvědaví, jak vypadají naše tradiční lidové tance? Přihlaste se na lekce tanců s Národopisným muzeem – sezóna 2017/2018.

14.08.2017
Celá ČR, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
luk

ČR/SLOVENSKO: Jako každý rok jsme pro návštěvníky MFOF přichystali několik novinek. K patnáctému jubileu jsme jsme připravili festivalové noviny. Věříme, že půjde o zajímavé a inspirativní čtení. V novinách bude řada rozhovorů s filmaři Petrem Janem Juračkou a Milošem Brunnerem, porotcem Emanuelem Ruggierem nebo úspěšným kajakářem Vavřincem Hradilkem.