úterý
20. srpna 2019
Svátek slaví: Bernard

Archiv textů

19.08.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
TZ/ika

PRAHA: Festival VEGEFEST po sedmi letech existence dokončil proměnu z festivalu zaměřeného primárně na stravování na festival věnovaný udržitelnému a soběstačnému způsobu života. Hlavním cílem posledních dvou ročníků, i letošního, je přivést pozornost k neohleduplnému nakládání se zdroji planety, na které žijeme, k neudržitelné ekologické stopě, kterou západní společnost vytváří a inspirovat návštěvníky k pozitivním změnám, které lze v tomto ohledu učinit v každodenním životě.

19.08.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura
TZ/ika

PRAHA: Unikátní a svým rozsahem i zpracováním výjimečná publikace přináší výběr z nevýznamnějších exponátů ojedinělé, po více než třicet let budované sbírky loutek a rodinného či spolkového loutkového divadla Marie a Pavla Jiráskových. Křest knihy vydavatelství KANT se uskuteční 21. 8. v 19 hod. v knihkupectví K-A-V-K-A.

19.08.2019
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
cbm

POLIČKA: Houslista Petr Maceček a klavírista Pavel Voráček provedli v Poličce 8. listopadu loňského roku slavnostní koncert k 100. výročí vzniku Československa. Při této příležitosti vyslovil pořadatel koncertu přání, zda by umělci nemohli v příštím roce přispět k oslavě dalšího stého výročí, tentokrát mnohem méně významného, ale nepochybně atraktivního pro posluchače, kteří se zajímají nejen o vrcholnou tvorbu Bohuslava Martinů, ale také o skladby stojící na prahu jeho uměleckého vývoje.

19.08.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Divadlo Drak

KUKS: Již osmnáctým rokem nabízí festival THEATRUM KUKS divákům barokní a barokem inspirované umění odehrávající se v historických kulisách tamějšího jedinečného areálu i jeho okolí. V letošním roce bylo k účasti na tomto festivalu přizváno také Divadlo Drak spolu se svou inscenací „FAUST“ a pohádkou „A do třetice všeho…“. Královéhradecký Drak tak díky své účasti na festivalu otevře novou divadelní sezónu již v měsíci srpnu.

19.08.2019
Liberecký kraj, zahraničí
Co se děje
Děti a mládež
Milan Turek

LIBEREC: Liberecká synagoga byla postavena jako součást objektu spolu s vědeckou knihovnou v roce 2000. Společné akce proto také pořádají Židovská obec a knihovna. Uplynulou sobotu synagoga hostila orchestr strunných nástrojů z Löbau, ve kterém účinkují nejlepší muzikanti Bautzenu, Löbau a Hoyerswerdy. Nebyl to první koncert s nímž se hudební mládež představila prostřednictvím projektu DREIKLANG.

19.08.2019
Hl. m. Praha
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
TZ/ika

PRAHA: Nejslavnější český komiks pro děti Čtyřlístek podobně jako trojská botanická zahrada letos slaví 50 let od svého vzniku. Legendární čtveřice Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa se společně se svým autorem Jaroslavem Němečkem 14. srpna stala už 97. aktérem projektu Kořeny osobností.

16.08.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/klapka

TŘINEC: Přednášky, workshopy a zážitkový program chystají třinečtí knihovníci na 23. a 24. srpna. Už tradiční dvoudenní akce s názvem TriCon se poveze na pirátské vlně.

16.08.2019
Celá ČR, zahraničí
Co se děje
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
TZ/klapka

ČR: Jen krátce po své celosvětové premiéře, kdy snímek Dcera získal nejvyšší ocenění Křišťál na francouzském festivalu v Annecy a tento týden hlavní cenu na festivalu v australském Melbourne MIFF, míří toto loutkové drama do Los Angeles na finále studentských Oscarů. Dcera se do trojice nejlepších snímků dostala v konkurenci 1615 filmů z celého světa a v případě výhry naváže na úspěch českého režiséra Jana Sasky, který byl v roce 2016 nominován do užšího výběru na Oscara za nejlepší krátký animovaný film. 

16.08.2019
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Lenka Buchtová

MOHYLA MÍRU-PRACE: Francouzský vojevůdce a státník Napoleon Bonaparte se narodil 15. srpna 1769, letos by tedy oslavil 250. narozeniny. Památník Mohyla míru při této příležitosti připravil na sobotu 17. srpna odpolední program pro děti i dospělé: ukázky dobové výstroje a výzbroje, pohádkové čtení, výtvarné dílny a letní kino.

16.08.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Anna Vašátková

ČESKÝ BROD: Už tuto sobotu 17. srpna se do Českého Brodu sjede již pošesté vybraná hudební společnost. Návštěvníkům stadionu na Kutilce zazpívá a zahraje cenami ověnčená zpěvačka a písničkářka Lenny, která dokazuje, že hudební geny se nezapřou. Další dávku skvělé muziky představí slovenští punkáči Horkýže Slíže, bigbítová parta Wohnout, rockeři Mňága a Žďorp nebo energická Gaia Mesiah.