čtvrtek
16. srpna 2018
Svátek slaví: Jáchym

Archiv textů

16.08.2018
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
luk

LITOMĚŘICE: 6. ročník „Litoměřických svátků hudby“ s českým programem a českými sólisty oslaví 100 let od vzniku repbliky. ​Zazní hudebních děl a operních árií českých a moravských velikánů, jako jsou Bedřich Smetana, Antonín Dvořák a Leoš Janáček. 

16.08.2018
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Karel Souček

BŘEZNICE: Nádvoří bývalé jezuitské koleje (Konvent) bude v sobotu 18. srpna hostit již poosmé loutková divadla. Akce s názvem Konvent plný loutek začíná ve 13 hodin a postupně vystoupí Divadlo Tondy Novotného a Divadlo ŠUS, každé sehraje dvě představení. Chybět nebudou ani různé dílničky, ukázky řemesel a občerstvení. 

16.08.2018
Liberecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

LIBEREC: Bohemia Cantat je nesoutěžní festival sborového zpěvu, kterého se účastní jednotliví zpěváci či celé soubory z celé České republiky i ze zahraničí, aby zde během 4 dnů v 6 tvůrčích dílnách (ateliérech) nastudovali repertoár různých žánrů a společně jej pak prezentovali na festivalových koncertech. 

16.08.2018
Liberecký kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Lidová kultura
luk

LIBERECKÝ KRAJ: I letos kraj podpořil v rámci svého dotačního fondu řemeslníky, kteří se věnují původní řemeslné tvorbě. Pro turisty se tak nabízí možnost podívat se do výroby a vyzkoušet si celou řadu tradičních řemesel – zpracování ovčí vlny, výroba papíru, textilní tisk, keramika a další.

16.08.2018
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly

VEKLKÉ KARLOVICE: Již potřetí proběhne na konci letních prázdnin oblíbený Týden kultury na Valašsku ve Velkých Karlovicích. Během sedmi dní /od 22. do 29. srpna 2018/ naplněných kulturními zážitky se bude konat 11 nezapomenutelných představení: divadelní komedie, one man show, představení pro děti a chybět nebude ani vždy plně vyprodaný Jaroslav Dušek.

 

.

16.08.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

PRAHA: Včera zahájil festival Letní Letná - festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění, jediná přehlídka svého druhu a rozsahu v České republice a okolních zemích. Festival se poprvé konal v roce 2004 a během čtrnácti let se stal nedílnou součástí nejen české, ale i evropské kulturní mapy - stal se akcí, která u nás nemá obdoby

14.08.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
TZ/ika

ČR: Jablonecká Česká mincovna razí zlatou minci k vydání první Československé známky. Známka, jejíž předlohu navrhl Alfons Mucha, byla vytištěna jenom pár měsíců po vzniku republiky v roce 1918. Další emisí z volného cyklu půlgramových zlatých mincí uložených do replik dobových pohlednic se rozšiřují řady mincí a medailí připomínající významný mezník naší historie – vznik první republiky.

14.08.2018
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ: Zahájil předprodej vstupenek na jubilejní 40. festival české filmové komedie, nad kterým převzal záštitu hejtman kraje Jiří Štěpán. Královéhradecký kraj festival finančně podpořil. 

14.08.2018
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Lidová kultura, Soutěže a festivaly
luk

ČERVENÝ KOSTELEC: Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci je nejvýznamnější akcí tohoto druhu v našem kraji a jedním z nejstarších festivalů v České republice. Díky kvalitnímu obsazení všech programů zahraničními soubory, které ve svých zemích představují folklorní špičku, se zařadil mezi nejvýznamnější festivaly v Evropě a byl oceněn zařazením mezi hlavní festivaly pořádané pod patronací mezinárodní organizace lidového umění I. O. V., patřící statutem B do UNESCA.

14.08.2018
Kraj Vysočina
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
luk

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ: Horácká galerie v Novém Městě na Moravě je specializovaným muzeem výtvarného umění zaměřeným na dokumentaci děl nejvýznamnějších osobností regionálního umění v konfrontaci s českým výtvarným uměním a je jednou ze sedmi sbírkotvorných institucí zřizovaných Krajem Vysočina.