sobota
23. června 2018
Svátek slaví: Zdeňka

Archiv textů

22.06.2018
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Martina Vítková

PARDUBICE: Ačkoli Art Space NOV cíleně sleduje umělce mladé a nejmladší generace, kteří dokáží neobyčejně pracovat s podzemním prostorem, jednou za rok učiníme výjimku a uvedeme výstavní projekt zaměřený na klasiky. Tentokrát půjde o pardubické rodáky Jiřího Tomana a Víta Vokolka.  Výstava bude otevřeně ve čtvrtek 28. června od 18.00 h.

22.06.2018
Hl. m. Praha
Zpráva týdne, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Lucie Čunderlíková

PRAHA: 19. ročník Letních slavností staré hudby se vydá na objevnou expedici s podtitulem „Mediterraneo“. Od 10. července do 8. srpna se sedmkrát zastaví a rozhlédne po hudebním světě v krajích, kde jsou uloženy kořeny dávných kultur, které spoluvytvářely a ovlivňovaly nejrůznější evropské tradice i historii.

22.06.2018
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
Dagmar Viletová

ZBIROH: Městské muzeum Zbiroh zve na letošní prázdninovou výstavu a na vernisáž výstavy KRESBY. Jiří ŠLITR. Slavnostní otevření se uskuteční 28. června od 17.00 hodin v Městském muzeu Zbiroh, kde zazní Šlitrovy písně v podání dívčí rokové skupiny Chicken Hell. Expozice připomíná blížící se již 50. výročí od Šlitrova úmrtí v roce 2019.

 

22.06.2018
Karlovarský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média

KARLOVY VARY: Art Centrum Galerie 4 si Vás dovoluje pozvat na výstavu fotografií Antonína Chloupka - Okupace 1968. Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 6. července od 18.30 v galerijním klubu.

22.06.2018
Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Co se děje
Živé umění
Marek Ondra

PRAHA: Divadlo u.s. MARVIN hledá do nové hry posily pro role dvojčat (děvčat), i jednotlivě. Věk kolem 30 let (cca 25-35), štíhlá postava, mladistvý vzhled (dvojčata budou 18letá). Nutnou podmínkou je opravdový zájem o působení v amatérském divadle.

21.06.2018
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
Karolína Pláničková

HRADEC KRÁLOVÉ: Představit si poslední červnový týden v centru Hradce Králové bez všudypřítomných divadelních a hudebních produkcí už si dokáže jen málokdo. Letošní 19. ročník festivalu Open Air Program HK začne již zítra – v pátek 22. června – a potrvá 8 dní až do 29. června.

21.06.2018
Celá ČR
Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
Janek Rous

ČR: Nadační program Perpedes přispívá k užšímu propojení uměleckých a kulturních aktivit s životem různých sociálních vrstev a komunit v místním a regionálním měřítku. Zaměřuje se na posílení menších individuálních nebo občanských iniciativ, pohybujících se nebo vstupujících do mezioborové spolupráce v rámci současného umění a reflektujících společenské či environmentální souvislosti.

21.06.2018
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Karel Souček

BENEŠOV: Divadlo pod Petřínem přiveze v sobotu 23. června do Benešova komedii z jihočeského venkova Naši furianti, jejímž autorem je Ladislav Stroupežnický. Představení, které bylo nastudováno k XVI. všesokolskému sletu 2018, začíná v Městském divadle Na Poště v 19 h.

21.06.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Jana Kalinová

PRAHA: Říká se jim ghettoblastery a jde o velké hudební přehrávače, bez nichž v 80. letech američtí hiphopeři neudělali ani krok. Přesně tyhle kazeťáky na baterky teď mají v Praze svoji samostatnou výstavu. Její jméno je Roborama a připravili ji DJ Robot a Salon Joshua ve spolupráci s Red Bull Music.

21.06.2018
Hl. m. Praha, Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
ika

PRAHA-OSTRAVA: Jediná dvě představení Hábovy šestinotónové opery se konají 24. a 25. června v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě. Originální šestinotónové harmonium, jehož koupi finančně podpořil prezident T. G. Masaryk a stejnou částkou (10 000 Kč v tehdejší měně) také Ministerstvo školství a národní osvěty, zapůjčí pro provedení opery Národní muzeum – České muzeum hudby.