úterý
24. října 2017
Svátek slaví: Nina

Archiv textů

23.10.2017
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Granty, Živé umění
Marie Špalová

ČR: Divadelní grant DILIA je určen k podpoře činoherních inscenačních projektů studentů uměleckých škol a filozofických fakult s důrazem na současnou českou i zahraniční dramatiku a původní tvorbu. Uzávěrka podání žádostí o grant DILIA je 15. prosince 2017.

23.10.2017
Plzeňský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Senioři, Vzdělávání, Živé umění
Jana Filípková

PLZEŇSKÝ KRAJ: Slavnostní imatrikulací dříve narozených studentů byla za přítomnosti náměstkyně hejtmana pro školství a cestovní ruch Ivany Bartošové zahájena činnost Akademie umění a kultury vzdělávání III. věku. Jedná se o první projekt tohoto druhu v celém Plzeňském kraji.

23.10.2017
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Památky, Vzdělávání
Ing. Jakub Děd

PRAHA: Mezinárodní konference k dnešní situaci sakrálních staveb v České republice; stojí za to zachraňovat, obnovovat stavebně, ale i duchovně, hledat nové možnosti využití? Nebo se smířit s jejich opouštěním a ponecháním svému osudu? 

23.10.2017
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly

PRAHA/ČR: Letošní 5. listopad bude na pražském Žofíně velmi významným dnem! Přesně po 135 letech zde bude uvedena obnovená premiéra nejslavnější skladby Bedřicha Smetany - MÁ VLAST. Atmosféra bude velmi podobná té před 135 lety. I tenkrát byla neděle a slavná symfonie poprvé zazněla na Žofíně.Smetanova. Obnovená premiéra na Žofíně i další koncerty po ČR pomohou neslyšícím dětem!

23.10.2017
Hl. m. Praha
Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
Alena Julie Novotná

PRAHA: Víte, co se říká o brněnských divadlech v Praze? To není vtip! Už dávno neplatí, že se o Brně nemluví, proto Venuše ve Švehlovce nabídne to nejlepší ze současné brněnské nezávislé scény. První ročník divadelního mikrofestivalu D1 začíná již v úterý 24. 10.  

23.10.2017
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Handicap, Živé umění
Bohdana Rywiková

OSTRAVA: Michal Hrůza a jeho Kapela Hrůzy budou patrony účinkujících na letošním koncertu Všechny barvy duhy, který se uskuteční v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě dnes v pondělí 23. října od 18 hodin. Na koncertě vystoupí více než 120 talentovaných dětí a dospělých se zdravotním postižením.

23.10.2017
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly

PRAHA: Jediné kino na Praze 6 oslaví své 2. narozeniny. Těšit se můžete na celodenní program, který 28. 10. začíná v 11 h a bude pokračovat až do večerních hodin. Nenechte si ujít speciální HOGO FOGO oslavu břevnovského kina!

20.10.2017
Olomoucký kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
ika

KRAJ OLOMOUCKÝ: Arcibiskupský palác v Olomouci byl ve čtvrtek 12. října dějištěm historického okamžiku. Vůbec poprvé zde Olomoucký kraj uděloval ceny cestovního ruchu. O jejich držitelích rozhodla veřejnost v internetové anketě, hlasující si mohli vybírat z pětadvaceti nominací v pěti kategoriích. Absolutním vítězem s největším počtem hlasů a zároveň jedničkou v oblasti turistických cílů se stal Lesní bar v Horní Lipové.

20.10.2017
Zlínský kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Senioři, Ostatní
Jan Vondrášek

KROMĚŘÍŽ, PRAHA: V Praze se stále scházejí přátelé Kroměříže. Jsou mezi nimi rodáci, lidé, kteří v Kroměříži léta bydleli, i jejich partneři a partnerky. „Momentálně máme asi 80 členů. Naprostá většina z nich jsou ale důchodci. Uvítali bychom proto, kdyby mezi nás zavítali i mladí lidé, kteří třeba v Praze studují či studovali a už tu stejně jako my zůstali,“ řekl předseda spolku Josef Kvapilík.

20.10.2017
Královéhradecký kraj
Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
jal

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Během letní sezony připravil Královéhradecký kraj s využitím nejmodernější techniky balík nových propagačních materiálů, ve kterých ukazuje největší atraktivity regionu. Pro krajské občany, turisty i pro všechny ostatní jsou nyní připraveny letecké záběry, fotografie či brožury ve 12 jazykových mutacích.