neděle
22. dubna 2018
Svátek slaví: Evženie

Archiv textů

20.04.2018
Karlovarský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
ika

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ: Slavnostní zahájení lázeňské sezóny se v Mariánských Lázních koná tradičně druhý květnový víkend, letos tak připadá na 11. až 13. května. V rámci tradičních oslav si letos město připomene, že uplynulo 200 let od vyhlášení Mariánských Lázní veřejným lázeňským místem.

20.04.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
ika

ČR: O titul ve 3. ročníku České ceny za architekturu (ČCA) se uchází 145 děl. Mezinárodní odborná porota z nich nyní vybere užší okruh nominovaných. Jaké realizace postoupily mezi nominované, se veřejnost dozví 31. května na nominačním večeru v Divadle Archa. Jména Finalistů ČCA a držitele hlavní ceny pak budou vyhlášena na slavnostním galavečeru 19. listopadu. Uděleny budou také Ceny za výjimečný počin, jejichž výběr provádí Akademie a Grémium ČCA, a Ceny partnerů.

20.04.2018
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Alena Babicová

Již 9. ročník Literárního jara Zlín 2018 navazuje na tradici literárních festivalů Literární květen a L!TERRA. Festival se zaměřuje na autorská čtení, moderované besedy se spisovateli, představení právě vydaných knih a setkání s literárními osobnostmi. Návštěvníci se mohou zapojit do diskuzí o literatuře, zhlédnout divadelní představení a výstavu, zúčastnit se čtení pod širým nebem. Tématem letošního ročníku jsou INSPIRATIVNÍ ŽENY.

20.04.2018
Moravskoslezský kraj, Pardubický kraj, zahraničí
Co se děje
Jana Knižatková

OSTRAVA-LITOMYŠL:Jaromír Nohavica se společně s Janáčkovou filharmonií po šesti letech vrací do Gongu. A jisté je, že na dvou červnových koncertech (16. a 17. 6. ) určitě nebude chybět žádná ze všeobecné oblibě se těšících písniček.

19.04.2018
Moravskoslezský kraj, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
ika

ČESKÝ TĚŠÍN, CIESZYN: Více než 100 filmů včetně novinek polské, české a slovenské kinematografie - to jsou plány na prodloužený májový víkend pro každého, kdo vyrazí na 20. narozeniny Kina na hranici! Osobní účast v Těšíně už potvrdili protagonisté retrospektiv – Danuta Stenka, Krzysztof Zanussi, Jan Hřebejk a Ivan Trojan.

19.04.2018
Celá ČR, Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
Mgr. Petra Hrbáčová

JIHOMORAVSKÝ KRAJ-ČR: Na konci roku 2017 byl do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Jihomoravského kraje zapsán statek Tkaní vzorovaných tkanin – činovati na Horňácku. Nominaci podal Národní ústav lidové kultury. Na počátku roku 2018 NÚLK podal návrh na zapsání statku Technologie tkaní činovati na Horňácku do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.

19.04.2018
Celá ČR
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
ika

ČR: Od Plzně přes Prahu až do Ostravy, od Olomouce přes Pardubice až do Liberce – sochařský festival v ulicích měst letos překročí hranice metropole a povede do zhruba deseti destinací po celé republice. Od 13. června do 30. září ozdobí české a moravské ulice, náměstí a další veřejná prostranství desítky výtvarných děl slavných i začínajících umělců od nás i ze zahraničí.

19.04.2018
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Knihy, literatura, média
klapka

RAJHRAD: Vrátit se do světa dětství a znovu nahlédnout do časopisů, které zpříjemňovaly školní léta, nabízí aktuálně návštěvníkům Památník písemnictví na Moravě. Výstava Baví nás časopisy pro děti mapuje minulá dvě století, ve kterých se o přízeň tuzemských dětí a mládeže ucházelo na 130 specializovaných titulů spolu s dvacítkou příloh a dětských rubrik v novinách a časopisech pro dospělé. 

19.04.2018
Liberecký kraj
Co se děje
Granty, Instituce a kulturní zařízení
luk

LIBEREC: Krajská vědecká knihovna slouží veřejnosti v nové budově již 18 let. Během této doby prošly knihovnou statisíce návštěvníků. Vedení knihovny  prostory pravidelně udržuje a opravuje, avšak vzhledem k tomu, že budovu v průběhu roku navštíví cca 350 000 lidí (1500 denně) a ročně se zde koná více než 1000 akcí (pravidelné koncerty, přednášky, výstavy a další aktivity pro veřejnost), je zařízení knihovny mnohde velmi opotřebované.

19.04.2018
Liberecký kraj, zahraničí
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení
luk

LIBERECKÝ KRAJ: Rada kraje odsouhlasila na svém jednání dne 17. 4. 2018 poskytnutí dotace ze státního rozpočtu k projektu „Škola a sklo – inkubátor na cestě do života“. Cílem programu je podpora přeshraniční spolupráce středních škol, které se zaměřují na zachování tradičních uměleckých řemesel.