neděle
17. února 2019
Svátek slaví: Miloslava

Archiv textů

15.02.2019
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Marie Špalová

ČR: Agentura DILIA jako každoročně udělí studentům Cenu Evalda Schorma za původní hru, dramatizaci či překlad. Nominace zasílejte do 31. března 2019!

15.02.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Renomovaný pražský soubor Collegium Marianum v úterý 5. března zahájí jarní řadu 19. koncertního cyklu Barokní podvečery. Název letošního ročníku STRAVAGANZA napovídá, že tentokrát uslyšíme skladby výstřední, experimentální, fantaskní nebo programní. Známé i dosud málo uváděné hudební skvosty minulosti zazní ve špičkové interpretaci na dobové nástroje, pečlivě vybrané skladby opět rozezní unikátní historické sály.

14.02.2019
Celá ČR
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
TZ/ika

ČR: Animák pro dospělé, bláznivá sportovní komedie, mrazivý politický thriller, historické kostýmní drama, investigativní dokument nebo poetické filmové výlety do peruánských And - festival LA PELÍCULA příští týden, od úterý 19. února láká do kin všechny filmové fanoušky. Přehlídka španělské a španělsky mluvené kinematografie nabídne dvě desítky filmů z Pyrenejského poloostrova i Latinské Ameriky.

14.02.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Barbora Hodonická (Holanová)

HRADEC KRÁLOVÉ: Spuštění nového webu o hradecké architektuře –KAM? Pod názvem Královéhradecký architektonický manuál (zkráceně KAM) se veřejnosti představí nová webová databáze o významných stavbách, architektech, umělcích, stavitelích a dalších osobnostech, které se zasadily o podobu tzv. moderního Hradce Králové. Veřejná prezentace I. fáze projektu proběhne ve čtvrtek 28. února od 17 h., a to příhodně v prostorách bývalého Obecního domu na Eliščině nábřeží od arch. Jana Kotěry, kde dnes sídlí Infocentrum Hradec Králové.

 

14.02.2019
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

OSTRAVA: Co mohou očekávat účastníci festivalu: nové kompozice psané pro festival, účast mladé generace i světoznámých skladatelů dneška, návraty k začátkům avantgardy a mimořádným skladbám posledních let, elektronická hudba i zvukové happeningy v nastudování špičkových sólistů a dirigentů, komorního orchestru Ostravská banda, symfonického orchestru ONO / Ostrava New Orchestra, smíšeného sboru Canticum Ostrava a zahraničních ansámblů z Kanady a Rakouska. 

14.02.2019
Celá ČR, Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Kraj se stal absolutním vítězem VII. ročníku ankety Kraj mého srdce. Letos zvítězil hned v pěti kategoriích z deseti vyhlášených – Letní dovolená, Pěší turistika, Folklor a tradice, Cykloturistika a Výlety s dětmi.

14.02.2019
Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
luk

BRNO: Výstava Chvála sběratelství: 200 let služby moravské kultuře a vědě představuje fenomén sběratelství, které vedlo v historii zpočátku ke vzniku kabinetů kuriozit či přírodnin a později samotných muzeí, jako bylo i Františkovo muzeum. Společným jmenovatelem byla touha po poznání a shromažďování hmotných dokladů z oblasti historie, umění i přírody.

14.02.2019
Pardubický kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly, Živé umění
luk

LITOMYŠL: Zahájení v pořadí již osmé litomyšlské lázeňské sezóny proběhne od středy 24. do neděle 28. dubna 2019. Opět po roce ožije lázeňská promenáda slavnostním průvodem, hudební i divadelní produkcí. Chybět nebudou ani oblíbené lázeňské prameny, lázeňské lavičky, výstava historických vozidel a veškeré dění bude pod dohledem prvorepublikového četnictva. 

14.02.2019
Celá ČR, Zlínský kraj
Zpráva týdne, Co se děje
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Ostatní
luk

ZLÍN: Legendární cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund oslaví ve čtvrtek 14. února úctyhodných 100 let. Pogratulovat mu mohou i návštěvníci zlínské radnice, a to prostřednictvím vzkazů napsaných do pamětních listů, které jsou umístěny ve vestibulu budovy.

13.02.2019
Královéhradecký kraj
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení
Věra Rychterová

JIČÍN: Psal se rok 2010, festival Jičín – město pohádky vstoupil do jubilejního 20. ročníku a ve čtvrtek 9. září bylo v Masarykově divadle slavnostně uděleno čestné občanství Pohádkového města panu režiséru Václavu Vorlíčkovi jako projev úcty a ocenění za jeho filmové pohádkování pro děti.