pondělí
18. března 2019
Svátek slaví: Eduard

Archiv textů

18.03.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Ilona Rozehnalová

OSTRAVA: Na poeticko-popelnicovou pouť srdečně zvou Antikvariát a klub Fiducia a okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu. Happening a slavnostní odhalení prvních ostravských poetických popelnic budou symbolicky věnovány básníku Lawrenci Ferlinghettimu k výročí jeho stých narozenin. Zároveň bude pokřtěno jarní číslo bulletinu Krásná Ostrava. Sraz pro účřastníky ve čtvrtek 21. 3. v 18:00 na náměstí Beneše. Akce je pořádána ve spolupráci s firmou OZO Ostrava.

08.03.2019
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Vzdělávání, Živé umění
TZ/klapka

PLZEŇ: Pod pojmem lidová kultura si lze představit relativně nesourodou směsici nejrůznějších projevů. Výstava Jdi na venkov! vůbec poprvé kriticky sleduje jejich vztah k výtvarnému umění v českých zemích od počátku 19. století až po polovinu 20. století. Akcent klade na kulturu venkovského lidu, která sehrála v českém umění mnohem zásadnější roli než lidová kultura městského prostředí.

01.03.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Živé umění
Eva Kesslová

ČR- PRAHA: Společný projekt Orchestru BERG, Českého rozhlasu Vltava a řady dalších partnerů nabízí netradiční zážitek se současnou hudbou. Unikátní koncept nabízí možnost zastavit se uprostřed všedního dne a vychutnat si velmi krátké koncerty, které se uskuteční v době pravidelné zkoušky sirén. Projekt chce upozornit i na to, že sirénu sice každý měsíc slyšíme, ale nejen že ji neposloucháme ale ani třeba nevíme, že varovný signál zní úplně jinak. Nová díla vytvoří téměř dvě desítky českých skladatelů, každý koncert se odehraje na jiném místě, vždy je ale bude živě přenášet Český rozhlas Vltava.

25.02.2019
Celá ČR
Zpráva týdne
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
Josef Dušek

ČR: Ve dnech 6.–7. června 2019 se v Blansku uskuteční 16. ročník Celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby školních filmů ZLATÉ SLUNCE. Filmy mohou na přehlídku hlásit školní a volnočasové kolektivy i jednotlivci ve dvou věkových kategoriích do patnácti a devatenácti let. Nyní nastal čas přihlásit své filmy do postupových kol: Zemské kolo pro Čechy - uzávěrka: 4. 3. 2019, Zemské kolo pro Moravu - uzávěrka: 11. 3. 2019. Vybrané snímky postoupí na přehlídku v Blansku.

 

 

20.02.2019
Celá ČR
Zpráva týdne, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Karolina Blínková

ČR: Dejvické divadlo nezískalo od magistrátu grant na své fungování a je vystaveno existenční zkoušce. Aby se zachránilo, povolá na pomoc finského režiséra, začne hrát s loutkami a dokonce se pokusí důchodcům prodat předražené hrnce. Snahu vyřešit nepříznivou finanční situaci uvidí diváci v novém šestidílném komediálním seriálu Zkáza Dejvického divadla každé pondělí od 21.05 hodin na ČT1, poprvé 4. března.

18.02.2019
Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Zpráva týdne, Co se děje
Knihy, literatura, média
Iva Kulihová

OSTRAVA: Industriální prostory ostravského Trojhalí Karolina už brzy zaplní významné osobnosti české literární scény, jejich nakladatelé a další hosté. Po letech, kdy udílení cen ČESKÝ BESTSELLER probíhalo v předvečer pražského veletrhu, se u příležitosti svého 20. ročníku symbolicky vrací do města, kde vzniklo.

14.02.2019
Celá ČR, Zlínský kraj
Zpráva týdne, Co se děje
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Ostatní
luk

ZLÍN: Legendární cestovatel a spisovatel Miroslav Zikmund oslaví ve čtvrtek 14. února úctyhodných 100 let. Pogratulovat mu mohou i návštěvníci zlínské radnice, a to prostřednictvím vzkazů napsaných do pamětních listů, které jsou umístěny ve vestibulu budovy.

11.02.2019
Liberecký kraj
Zpráva týdne, Co se děje
Lidová kultura, Soutěže a festivaly
luk

LIBERECKÝ KRAJ: Blíží se období masopustů, v minulosti oficiálního svátku hodování, během kterého bylo potřeba se dosyta najíst. Po tomto hodování pak následoval čtyřicetidenní půst. I v obcích a městech Libereckého kraje se bude masopust slavit. 

05.02.2019
Celá ČR
Zpráva týdne, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

ČR: Kobry a Užovky, Domácí péče, Instalatér z Tuchlovic nebo Domestik. To jsou jen některé z filmů natočených podle scénářů, jež byly oceněny v soutěži FILMOVÉ NADACE. Šanci uspět mají nejen renomovaní tvůrci, ale i autoři prvotin. Všichni zájemci mohou zasílat své scénáře do konce února, kdy končí příjem žádostí obou soutěžních kategorií.

04.02.2019
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
TZ/ika

ČR: Rock Line 1970-1974 - to je již čtvrté pokračování úspěšné řady kompilací Supraphonu, mapující vývoj československého big beatu, beatu a rocku na přelomu 60tých a 70tých minulého století. Celkem 36 skladeb šestnácti československých kapel od Flamenga, Collegium Musicum, Blue Effect přes Progress Organization, Jazz Q až třeba po Bluesmen či Prúdy tak ukazuje cestu od melodického big beatu k razantnímu elektrickému rocku či rhythm and blues a dál.