neděle
26. května 2019
Svátek slaví: Filip

Archiv textů

20.05.2019
Olomoucký kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Josef Dušek

UNIČOV: Ve dnech 24.‒26. května 2019 se v Uničově uskuteční 29. celostátní přehlídka školních dětských pěveckých sborů, která je tradičním vyvrcholením celoroční umělecké práce pedagogů a žáků v oboru „sborový zpěv“ v celé České republice.

13.05.2019
Celá ČR, Jihomoravský kraj
Zpráva týdne
Soutěže a festivaly
luk

BRNO: Natočili jste krátký film? Přihlaste ho na 60. ročník Brněnské 16, který se koná 9. – 12. října 2019 v Brně. Přijímají se krátké filmy (do 30 minut), které nejsou starší než tři roky, tedy vznikly v letech 2017, 2018 a 2019 a které nevznikly na komerční bázi a pro komerční využití.

05.05.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/klapka

PRAHA: Vrátili se z mise, jejich kolega se nevrátí. Všichni by rádi slyšeli nějaké historky z války, ale ani nejbližším toho moc kloudného neřeknou. Vždycky to bývali dobří lidé, výbuch to lidské v nich jen na chvíli umlčel. Je trauma příliš velké? Už se nic neděje? Shooting Up v režii Filipa Nuckollse uvede Divadlo MeetFactory v premiéře 14. května 2019.

29.04.2019
Zlínský kraj
Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Památky
Kateřina Martykánová

ZLÍN: Nad rolí bydlení v našich životech se zamýšlí nová výstava na zámku ve Zlíně. Inspirací jí byla výstavba baťovských rezidenčních čtvrtí a na příkladech sedmi obyvatel bude návštěvníkům vyprávět, jak bydlení ovlivnilo jejich životní příběh. Výstavu „Bydlíme! Život, plánování, stěhování“ otevírá vernisáž v pondělí 29. dubna v 18 hodin. Navštívit ji pak bude možné až do 30. srpna.

23.04.2019
Celá ČR
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Ostatní
luk

ČR: Při příležitosti Evropského dne sousedů vyhlašuje Nadace VIA Sousedský týden. V termínu 20. – 26. května společně s vámi chce ukázat, že Česko je plné sousedství, kde to žije! Zorganizujte během sousedského týdne akci, pochlubte se jí a pomozte organizátorům vybarvit na mapě další oranžový puntík. 

15.04.2019
Ústecký kraj
Zpráva týdne, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura
luk

ÚSTECKÝ KRAJ: V rámci dokumentace Tradiční lidové kultury v roce 2017 zpracovávalo Regionální centrum pro tradiční lidovou kulturu Ústeckého kraje nemateriální statek Krušnohorská hračka, kterou vyrábí firma NBW s.r.o. v Nové Vsi v Horách. K výběru a ocenění tohoto statku vedlo zjištění, že tato firma je posledním žijícím důkazem výroby dřevěných předmětů a hraček na české straně Krušných hor.

05.04.2019
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
TZ/ika

BRNO: Technické muzeum v Brně pokračuje, popáté, projektem s názvem Industriální Brno. Zájemci se budou moci opět vydat s významnými odborníky „po stopách“ historie průmyslového města Brna.

01.04.2019
Celá ČR
Zpráva týdne
Ostatní, Živé umění

ČR: Ceny Thálie budou mít novou kategorii pro alternativní a loutkové divadlo. Ceny se budou nově udílet ne za výkony v uplynulém kalendářním roce, ale za výkony v uplynulé divadelní sezoně. Předávat se proto budou vždy až v poslední čtvrtině roku, ne na jaře jako dosud. 

25.03.2019
Celá ČR, Hl. m. Praha
Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
luk

ČR: Březen se nese ve znamení oslav loutek a divadla. V březnu se slavím nejen Světový den loutkářství (21. března), ale také Světový den divadla (připadá každoročně na 27. března) i Světový den divadla pro děti a mládež (20. března).

18.03.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Ilona Rozehnalová

OSTRAVA: Na poeticko-popelnicovou pouť srdečně zvou Antikvariát a klub Fiducia a okrašlovací spolek Za krásnou Ostravu. Happening a slavnostní odhalení prvních ostravských poetických popelnic budou symbolicky věnovány básníku Lawrenci Ferlinghettimu k výročí jeho stých narozenin. Zároveň bude pokřtěno jarní číslo bulletinu Krásná Ostrava. Sraz pro účřastníky ve čtvrtek 21. 3. v 18:00 na náměstí Beneše. Akce je pořádána ve spolupráci s firmou OZO Ostrava.