středa
17. října 2018
Svátek slaví: Hedvika

Archiv textů

16.10.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
ika

PRAHA: Laterna magika se po více než třech letech rozloučí s inscenací režiséra Davida Drábka Podivuhodné cesty Julese Verna. V roce 2015, kdy měla premiéru, jsme si jejím prostřednictvím připomněli 110 let od úmrtí velkého francouzského spisovatele a vizionáře. Naposledy do tohoto fantaskního světa mají diváci možnost zavítat tento víkend – 19. a 20. října.

16.10.2018
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
TZ/ika

BRNO: Při příležitosti stého výročí vzniku Československé republiky Technické muzeum v Brně otevře výstavu s názvem Průmysl na Moravě 1918. Výstava se zaměřuje na nejvýznamnější podniky a osobnosti moravského průmyslu, které se zasloužily o jeho rozvoj. Cílem autorů výstavy je prezentovat toto období netradiční interaktivní formou a prostřednictvím vícerých vizualizací přiblížit danou dobu tak, aby se stal návštěvník součástí tehdejšího života.

16.10.2018
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Památky, Vzdělávání
luk

PRAHA: Mezinárodní konference SACRUM 2018 - sakrální stavby v dnešním světě proběhne ve dnech  8. – 9. listopadu 2018 od 9:00 hodin Staré Purkrabství NKP Vyšehrad, Program konference bude simultánně tlumočen. Vstupné je 300 Kč

16.10.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
ČTK

ČR: "Jednoho dne se mě Jack zeptal: Jakou barvu má pondělí? Cože? odpověděla jsem udiveně. Ty vidíš dny barevně?" ptala jsem se. Výchova pěti dětí může být pro většinu rodičů velkou výzvou, ale pokud jedno z dětí dostane diagnózu porucha autistického spektra, život začne být chaotičtější, emotivnější, plný fascinujících momentů s dítětem, jehož způsob myšlení je jiný. Carrie Cariello ve své knize nabízí pohled na to, jak probíhal a probíhá rodinný život v situaci, kdy jedno z dětí prožívá věci jinak.

16.10.2018
Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Lucie Čunderlíková

PRAHA-BRNO: Již ve středu 17. října odstartuje v kinech Lucerna a Atlas 13. ročník festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST a setrvá zde až do 23. října. Přehlídka nabídne výběr toho nejlepšího z aktuální kinematografie Německa, Rakouska a Švýcarska. Od 29. října do 2. listopadu se filmy přesunou do Brna, kde budou k vidění v kině No Art a v Místodržitelském paláci.

16.10.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

ČR: Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i., Moravské zemské muzeum a Ústav archeologie a muzeologie FF MU pořádají soutěž Zlatý mamut, která vznikla se záměrem zvýšit motivaci k rozvoji kreativních a atraktivních popularizačních aktivit v rámci archeologické vědy.

16.10.2018
Celá ČR, Kraj Vysočina
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

VĚŽNICE: Cenu naděje pro živý venkov, kterou SMS ČR uděluje v rámci celostátní soutěže Vesnice roku, získala v roce 2018 obec Věžnice z Kraje Vysočina. Vítězná obec od SMS ČR obdrží finanční odměnu ve výši 100 000 Kč.

16.10.2018
Celá ČR
Co se děje
Živé umění
Karel Souček

ČR: Třináct tuzemských prvoligovým zpěváků a zpěvaček se sešlo v písni Za 100 let, která připomíná 100. výročí vzniku republiky. Marek Ztracený, Tomáš Klus, František Černý nebo Ewa Farna v ní zpívají: „Kdo ví, co bude stát za sto let, co o nás budou psát a vyprávět. Snad taky budou si umět zpívat a tančit na stole, jako my, i za sto let…“  

16.10.2018
Celá ČR
Co se děje
Památky, Soutěže a festivaly
luk

ČR: Soutěž o cenu za nejlepší projekt a realizaci obnovy - Památka roku 2018 byla vyhlášena. Cena se uděluje za nejlepší projekt a realizaci obnovy - budovy nebo souboru staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí. 

16.10.2018
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Kateřina Ostradecká

BROUMOV: Řada zajímavých hostů z celé České republiky zavítá ve dnech 6.–7. listopadu do broumovského kláštera na konferenci 5. Broumovské diskuse. O hrdinství a odvaze budou v klášterním sále Dřevník diskutovat například politolog Daniel Kroupa, ekonom Tomáš Sedláček, nakladatel Jiří Padevět, lékařka Marie Svatošová, bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel, umělec Roman Týc, youtuber Karel Kovy Kovář a další. Konference s doprovodným programem je přístupná veřejnosti, vstupenky (1 panel za 100 Kč) lze koupit online na webu (proklik na www.broumovskediskuse.cz) konference. Přinášíme krátký rozhovor s Janem Školníkem z Agentury pro rozvoj Broumovska, která konferenci pořádá.