pátek
27. dubna 2018
Svátek slaví: Jaroslav

Archiv textů

27.04.2018
Ústecký kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Muzeum města Ústí nad Labem

USTÍ NAD LABEM: „Jedna svatba a mnoho příhod“. Basetový roh ve své obměně klarinetu fascinoval Mozarta svou hlubokou, hřejivou a zvučnou barvou zvuku, takže ho rád používal ve svých operách a komorních hudebních dílech.

26.04.2018
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
ika

ČR: Stylová a graficky netradiční kniha s názvem Neradost, jejímž autorem je úspěšný stratég a marketér Karel Novotný, zvítězila v soutěži o Nejkrásnější českou knihu roku 2017 a odnesla si Cenu Památníku národního písemnictví a Uměleckoprůmyslového musea v Praze pro mladé tvůrce do 30 let.

26.04.2018
Zlínský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Mgr. Magdaléna Hladká

ZLÍNSKÝ KRAJ: S cílem oživit filmovou tvorbu v regionu rozhodl Zlínský kraj o udělení podpory šesti filmovým projektům. Dotaci v celkovém objemu 10 milionů korun rozdělí mezi čtyři celovečerní snímky, pohádku a dětský seriál. Podpořené projekty musí vzniknout do konce roku 2019, a to alespoň z části na území Zlínského kraje. Podmínkou je i zapojení místních řemeslníků nebo studentů filmových škol. První klapky lze očekávat už letos v létě.

26.04.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
ika

ČR: Již sedmým rokem probíhá celostátní projekt MÁME VYBRÁNO, který se zaměřuje na financování obnovy památek. Jeho součástí je nejen stejnojmenná konference, ale také soutěž veřejných sbírek. Soupeří se ve třech kategoriích a o jedné z cen rozhoduje veřejnost. Hlasovat lze až do půlnoci 20. května. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne o devět dní později v dominikánském klášteře v Praze.

26.04.2018
Ústecký kraj, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

ÚSTÍ NAD LABEM: Město je opět ve spolupráci s Filmovou kanceláří Ústeckého kraje atraktivním místem pro kamery. Tentokrát bude hostit česko-německý festival ELBE DOC.K, který město podpořilo: Kapitalismus na ruský způsob, bezvýchodný život českých teenagerů, střet civilizací nebo uprchlická krize – to jsou témata pětice českých dokumentárních filmů, která letos usiluje o dvanáctou Cenu Pavla Kouteckého

26.04.2018
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
luk

BRNO: Krev, pot a slzy na plátně a velkou party s českými i zahraničními celebritami mimo plátno – to slibuje první festival TV a online seriálové tvorby ve střední a východní Evropě Serial Killer. Mezinárodní soutěžní přehlídka zaměřená na TV tvorbu a webové seriály ze střední a východní Evropy představí aktuální trendy televizní produkce. Zaměří se také na Dánsko a především jejich seriály. 

26.04.2018
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

BRNO: U příležitosti 100letého výročí založení Československa proběhne v Brně akce, jaká tady ještě nebyla! Oslava století! Festival RE:PUBLIKA otevře na celé tři týdny brány brněnského výstaviště. Vstup do areálu bude zdarma, otevřeno ve všední dny i o víkendech a všechny pavilony nabídnou program pro dospělé i děti.

26.04.2018
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Živé umění
zámek Berchtold

KUNICE: Hudební večer plný zábavy, tance, skvělých hitů, pod širým nebem

26.04.2018
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
zámek Berchtold

KUNICE: 26. – 27. 5. 2018  VELKÝ DĚTSKÝ DEN A VÝSTAVA VETERÁNŮ

26.04.2018
Celá ČR, Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Přijměte srdečné pozvání na výstavu Vy, já a velmi nepravděpodobná partička. Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 3. 5. 2018 v 19:00 v Nové galerii, Balbínova 26, Praha 2.