pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
Lednice z ptačí perspektivy
© CBS NakladatelstvíChystá se kniha Moravské hrady a zámky

ČR: První kniha ze série o českých hradech a zámcích nabírá konkrétní obrysy. Kniha zachytí 120 architektonických skvostů nafocených z letadla a ke každému z nich přinese zajímavou pověst. Vzniklo téměř osm tisíc fotek, ze kterých nyní autoři knihy vybírají ty nejlepší. Souběžně sbírají a sepisují pověsti, které se k jednotlivým památkám vážou. Cílem je zachytit krásy České republiky netradičním pohledem a přilákat turisty do regionů.

Autor článku: 
TZ/jal

„Hrady a zámky vypadají z nebe často úplně jinak, než jak je známe ze země. Chceme lidi inspirovat k poznávání více či méně známých dominant a přitáhnout pozornost také k jejich historii. Možná si myslíte, že svou vlast dobře znáte. Jsem si jistý, že každý čtenář aspoň jednou zatají dech a začte se do napínavého příběhu,“ říká Milan Paprčka, jeden z fotografů a zároveň zakladatel CBS Nakladatelství.

Kniha Moravské hrady a zámky vyjde dvojjazyčně, aby byla srozumitelná také mezinárodnímu publiku. Ocení ji cestovatelé všech národností, kteří touží poznat architektonické krásy Moravy a domluví se anglicky. Autorkou textové části bude Radka Srněnská, která právě teď sbírá pověsti o jednotlivých hradech a zámcích.

“Lidé, kteří znají méně známé pověsti vázající se k moravským hradům a zámkům, mají právě teď příležitost ozvat se našemu nakladatelství. Ty nejzajímavější zařadíme do připravované publikace,“ říká Blanka Imramovská, obchodní ředitelka CBS Nakladatelství, a dodává: „Nabízíme také možnost partnerské spolupráce městům a obcím, které mohou knihu využít jako hodnotný dar například svým obchodním partnerům nebo jubilantům. Vhodná je také pro školy a firmy jako originální dárek pro klienty nebo absolventy.“

CBS Nakladatelství se specializuje na knihy leteckých fotografií, které mapují Českou republiku a její jednotlivé regiony. Známá je především edice Česko z nebe, ve které vyšlo 39 titulů v celkovém nákladu přes 150 tisíc knih. Další publikace se připravují, v roce 2020 vyjde například Karlovarsko z nebe, Břeclavsko z nebe nebo Ústecko z nebe,

Prohlédnout si můžete ukázkové video ke knize Moravské hrady a zámky.

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020