pátek
6. prosince 2019
svátek slaví Mikuláš
Lednice z ptačí perspektivy
© CBS NakladatelstvíChystá se kniha Moravské hrady a zámky

ČR: První kniha ze série o českých hradech a zámcích nabírá konkrétní obrysy. Kniha zachytí 120 architektonických skvostů nafocených z letadla a ke každému z nich přinese zajímavou pověst. Vzniklo téměř osm tisíc fotek, ze kterých nyní autoři knihy vybírají ty nejlepší. Souběžně sbírají a sepisují pověsti, které se k jednotlivým památkám vážou. Cílem je zachytit krásy České republiky netradičním pohledem a přilákat turisty do regionů.

Autor článku: 
TZ/jal

„Hrady a zámky vypadají z nebe často úplně jinak, než jak je známe ze země. Chceme lidi inspirovat k poznávání více či méně známých dominant a přitáhnout pozornost také k jejich historii. Možná si myslíte, že svou vlast dobře znáte. Jsem si jistý, že každý čtenář aspoň jednou zatají dech a začte se do napínavého příběhu,“ říká Milan Paprčka, jeden z fotografů a zároveň zakladatel CBS Nakladatelství.

Kniha Moravské hrady a zámky vyjde dvojjazyčně, aby byla srozumitelná také mezinárodnímu publiku. Ocení ji cestovatelé všech národností, kteří touží poznat architektonické krásy Moravy a domluví se anglicky. Autorkou textové části bude Radka Srněnská, která právě teď sbírá pověsti o jednotlivých hradech a zámcích.

“Lidé, kteří znají méně známé pověsti vázající se k moravským hradům a zámkům, mají právě teď příležitost ozvat se našemu nakladatelství. Ty nejzajímavější zařadíme do připravované publikace,“ říká Blanka Imramovská, obchodní ředitelka CBS Nakladatelství, a dodává: „Nabízíme také možnost partnerské spolupráce městům a obcím, které mohou knihu využít jako hodnotný dar například svým obchodním partnerům nebo jubilantům. Vhodná je také pro školy a firmy jako originální dárek pro klienty nebo absolventy.“

CBS Nakladatelství se specializuje na knihy leteckých fotografií, které mapují Českou republiku a její jednotlivé regiony. Známá je především edice Česko z nebe, ve které vyšlo 39 titulů v celkovém nákladu přes 150 tisíc knih. Další publikace se připravují, v roce 2020 vyjde například Karlovarsko z nebe, Břeclavsko z nebe nebo Ústecko z nebe,

Prohlédnout si můžete ukázkové video ke knize Moravské hrady a zámky.

Mohlo by vás také zajímat...

PLZEŇ: Starý most je plzeňské nakladatelství, které vzniklo před 20 lety. Za do­bu své existence vydalo téměř 150 děl, která se zaměřují především na re­gio­nální tématiku – knihy historických fotografií a dokumentů, průvodce, kratochvilné čtení pro děti i pro dospělé a reprezentativní fotografické publikace. V roce 2006 se činnost nakladatelství rozšířila do Bavorska – vyšla první z mnoha dalších knih o Šumavě a Bavorském lese.

Plzeňský kraj
Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
06.12.2019

PRAHA: Národní galerie Praha zveřejnila výstavní plán na příští rok. Představí výstavy Rembrandta, Mikuláše Medka a buddhistického umění. Veletržní palác bude již tradičně hostit celou řadu projektů současného umění. Výstavní sezónu zahájí březnový Grand Opening výstavami Kurta Gebauera nebo architektury brutalismu.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
06.12.2019

HRADEC KRÁLOVÉ: Od 1. prosince 2019 do 31. ledna 2020 můžete přihlašovat svoje projekty do 21. ročníku divadelního festivalu Open Air Program v Hradci Králové. Ten je je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a utváří s ním naprosto ojedinělou, pulzující událost reflektující bohatý průřez aktuálního tuzemského i světového kulturního dění.

Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
06.12.2019

PRAHA: Do ulic Prahy vyjela legendární tramvaj s číslem 8085. Připomíná 30. výročí posledních týdnů roku 1989, kdy se měnilo politické směřování Československa, a také 30 let od kandidatury Václava Havla do funkce „sametového“ prezidenta, který ji použil při své prezidentské kampani. Výtvarný návrh nynější tramvaje podle dobových fotografií připravil autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný. 

Hl. m. Praha
Ostatní
Co se děje
06.12.2019