čtvrtek
25. dubna 2024
svátek slaví Marek
logo soutěže
© zdroj: http://www.mestoprelouc.cz



Ceny za dabing jsou již rozdané

PŘELOUČ: Dne 16. 9. 2017 proběhl v Přelouči již XXIII. ročník udílení Cen Františka Filipovského za nejlepší tvůrčí a herecké výkony v dabingu. Ve společenském sále Občanské záložny se slavnostního večera zúčastnili představitelé města, známé herecké osobnosti, odborná porota, ale také řada novinářů a dalších významných osobností kulturního a společenského života.

Autor článku: 
Marcela Gryčová

Režii vedl Daniel Hnát, přípravy scénáře se ujali Jaroslav Černý a Ondřej Kepka, který zároveň celý slavnostní večer moderoval. Stejně jako v loňském roce patřila mezi účinkující dívčí vokální skupina Totál Vokál.

Odborná porota, jejímž předsedou je režisér Jaroslav Černý, zasedala celkem 7x od 23. listopadu do 25. května 2017. O vítězích pro jednotlivé kategorie rozhodla takto:

Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský a mužský herecký výkon v dabingu si letos odnesli Martina Hudečková za roli Bridget Jonesové ve filmu Dítě Bridget Jonesové  a Jiří Plachý za roli Freda Ballingera ve filmu Mládí. Cenu Františka Filipovského za dabingové zpracování televizních nebo filmových snímků animované a dětské tvorby vyhráli Jiří Sádek a Ondřej Izdný za snímek Hledá se Dory. Všechny tyto ceny uděluje Město Přelouč.

Zvláštní cenu poroty za dětský herecký výkon v dabingu do 15 let věku dítěte „KOUZELNÝ PRSTEN“ získal Ondřej Balcar za roli Jacka ve filmu Room. Garantem této zvláštní ceny je Ondřej Kepka a prezidium Herecké asociace. 

Cenu Františka Filipovského za nejlepší zvuk dabovaného audiovizuálního díla udělila Asociace pracovníků se zvukem Jiřímu Götzovi a Peterovi Kučerovi za snímek Já, kocour. Vyrobila Tvůrčí skupina Josefa Petráska ve studiu Pro-Time pro Bioscop.

Cenu Františka Filipovského za překlad a úpravu dabovaného audiovizuálního díla uděluje Jednota tlumočníků a překladatelů za přispění Obce překladatelů. Se snímkem Dítě Bridget Jonesové si ceny převzali Eva Spoustová Málková a Vojtěch Kostiha.

Cenu Františka Filipovského za dabingové zpracování audiovizuálního díla udělil Český filmový a televizní svaz FITES, z.s snímku Až tam nezbyl žádný. Cenu si v letošním roce odnesl Petr Pospíchal.

Cenu Františka Filipovského za dabingové zpracování TV seriálu FITES, z.s. (s podporou donátora) udělil Janošovi Vaculíkovi za seriál Vinyl, pro HBO vyrobila společnost SDI Media.

Marii Drahokoupilové a Janu Přeučilovi byla udělena Hereckou asociací Cena Františka Filipovského za celoživotní mistrovství v dabingu. Zároveň Cenu Františka Filipovského za celoživotní dabingovou tvorbu, kterou uděluje přidružený donátor na návrh Českého a filmového televizního svazu FITEX, z. s. vyhrál Jiří Kubík.

Cenu diváků převzali v letošním ročníku Jana Musilová za roli agentky Dany Scullyové v seriálu AKTA X.X. a Jiří Dvořák za roli pan Gold & Rampelník v seriálu BYLO, NEBYLO.

Bohatý program byl pro diváky a návštěvníky jako každoročně připraven na Masarykově náměstí v Přelouči. V 13,15 hodin odstartoval pestrý hudební program, kde mimo jiné vystoupil Adam Mišík, Michal Nesvadba, Leona Šenková nebo Petra Janů.

V letošním roce si zároveň v Přelouči připomínáme 110 let od narození Františka Filipovského, s jehož osobností je právě spojeno toto udílení cen. V prostorách Kulturního a informačního centra města Přelouče na Masarykově náměstí byla instalována výstava Přeloučský rodák František Filipovský. Tato výstava potrvá až do 15. 12. 2017.

ZDROJ

 

Mohlo by vás také zajímat...

RONOV NAD DOUBRAVOU: V souvislosti s plánovaným dokončením celkových úprav náměstí se vedení města rozhodlo naplnit myšlenku pořízení sochy věnované svému nejslavnějšímu rodákovi. Ta se objevovala již od šedesátých let minulého století, kdy byla v Nečasově vile instalována obrazová galerie určená nejen pro díla Chittussiho, ale i dalších malířů Železných hor.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři, Památky
Co se děje
25.04.2024

ČR-PRAHA: Hlavním cílem předloženého návrhu je především zavést do právního řádu České republiky institut statusu umělce. Děje se tak prostřednictvím novelizace zákona č. 203/2006 Sb. o některých druzích podpory kultury. Za tímto účelem novela zřizuje nový registr umělců, který povede Ministerstvo kultury. Status umělce se stane nástrojem možné finanční podpory pro umělce, kteří mají na trhu práce mnohdy velmi specifické postavení.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
25.04.2024

LIBEREC: Pro Liberec je Botanická zahrada nejen turistickou atrakcí, ale významným vědeckým botanickým centrem. Známost zahrady zvyšuje schopnost vědecká aktivita mezinárodních botanických konferencí, výměna teoretických znalostí přírody a také významná přednášková tvorba.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
25.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024