úterý
15. října 2019
Svátek slaví: Tereza
© Logo INEXCeloevropský výzkum dopadů dobrovolnictví

ČR: Vyplněním dotazníku pomůžete nasměrovat finanční zdroje EU tam, kde mohou mít největší společenský přínos.  Výzkum iniciovala Evropská komise v rámci vyhodnocení účinnosti dosavadních nástrojů na podporu dobrovolnictví. Hlavním cílem výzkumu je prozkoumat dopad dobrovolnických zkušeností na další pracovní a občanský život mladých lidí.

 

Klíčovou složkou výzkumu je online dotazník, ve kterém jsou zjišťovány zkušenosti a názory dobrovolníků, a to jednak těch, kteří se zapojili do mezinárodních aktivit v rámci Evropské dobrovolné služby, tak těch, kteří pomáhají ve své domovské zemi.
Za dobrovolníky jsou přitom považováni všichni, kdo se zapojili do jakýchkoli dobrovolnických aktivit v posledních dvou letech, ať už pravidelně nebo jednorázově, v libovolném typu organizace.

Dotazník je k dispozici v angličtině na webu http://www.volunteering-survey.org/.

Zjištění pomohou nasměrovat finanční zdroje EU tam, kde mohou mít největší společenský dopad. Zároveň studie pomůže zpopularizovat dobrovolnictví v Evropě a lépe informovat o jeho přínosech pro uplatnění a osobnostní rozvoj mladých lidí.

Eva Macková
INEX - Sdružení dobrovolných aktivit, z. s.

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Národní knihovna ČR spustila novou službu s názvem Navrhnout k digitalizaci. Každý registrovaný uživatel knihovny může měsíčně navrhnout 5 svazků, které jsou podle jeho mínění vhodné k digitalizaci. Z fondů knihovny je možné doporučit  bohemikální monografie, vícesvazkové monografie a neperiodické sborníky,

Celá ČR, Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
15.10.2019

ČR: Česko-německý fond budoucnosti vypisuje každým rokem jedno aktuální téma s cílem povzbudit české a německé partnery v rámci společných projektů k výměně názorů a zkušeností, které se tohoto tématu dotýkají. V souvislosti s tématem by měl být posílen vzdělávací charakter projektů reflektující společenskou situaci v obou zemích. U projektů k tématu roku může požadovaný příspěvek činit namísto běžných 50 % až 70% celkových nákladů.

Celá ČR, zahraničí
Granty
Co se děje
15.10.2019

ČR: Knihovnice a knihovníci se obracjí na své zřizovatele: Chcete mít kvalitní informace pro vzdělání (nejen) svých dětí? Podporujete pestrý komunitní život v místě bydliště? Rádi čtete a uvědomujete si, že knihovna vám a více než milionu dalších lidí šetří peníze za nákup drahých knih? Souhlasíte s potřebou kvalitního zázemí pro vědu a výzkum? Pak podpořte naše požadavky.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
15.10.2019

BROUMOV: Sukova síň pražského Rudolfina bude v úterý 15. října hostit Slavnostní koncert laureátů Mezinárodní klavírní soutěže Broumovská klávesa.

Hl. m. Praha, Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Pozvánky na akce, Co se děje
14.10.2019