sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar
Cantica laetitia
© Archiv pořadateleCantica laetitia v sobotu pokřtí své nové album na výročním koncertě

ZLÍN: Smíšený komorní sbor Cantica laetitia Zlín pokřtí své nové CD s názvem „Soulad lásky“ na koncertě k výročí patnácti let od založení sboru. Vstupné na akci je dobrovolné. Slavnostní večer, kterým bude provázet herec Městského divadla Zlín Rostislav Marek se uskuteční v sále hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně. Kmotrou CD bude sbormistryně vsetínského komorního smíšeného pěveckého sboru Hekal Helena Kaločová a nové album uvede do života i děkan Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Roman Čermák.

09.11.2019
19:00
Autor článku: 
Sabina Kučerová

Na koncertě zazní mimo jiné také skladba Terezy Surovíkové „Soulad lásky“, která se stala inspirací pro název nového alba. Před pěti lety vydal zlínský sbor pod vedením Josefa Surovíka album „Oj, oj, oj“. Oba hudební tituly Cantica laetitia natočila ve Studiu Českého rozhlasu Ostrava.

http://www.canticalaetitia.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ČELÁKOVICE: V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713  - 1775) a dalších komponistů, kteří se ve svých skladbách jeho hudebními tématy inspirovali. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

Středočeský kraj
Památky, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.11.2019

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019