pondělí
16. září 2019
Svátek slaví: Ludmila
© www.kr-ustecky.czBudoucnost města Terezín

ÚSTECKÝ KRAJ: Hejtman Oldřich Bubeníček a krajský radní a člen správní rady sdružení Terezín – město změny Miroslav Andrt se sešli se starostou města Terezín Reném Tomáškem, místostarostou Martinem Palou a vedoucím odboru rozvoje Róbertem Czetmayerem. Tématem jednání byla budoucnost zrekonstruovaných historických objektů ve městě Terezín.

Autor článku: 
luk

Město Terezín představuje unikátní historické vojenské pevnostní město. V letech 2010 – 2015 bylo v rámci projektu oživení historických památek v pevnostním městě Terezín kompletně zrekonstruováno pět objektů. Projekt byl financován z IROPu ve výši 500 milionů korun. Obnova se týkala budovy Retranchementu 5, Kavalíru 2, Dělostřeleckých kasáren, okolí Litoměřické brány a budovy Jízdárny. Příjemcem dotace bylo zájmové sdružení právnických osob Terezín – město změny, které bylo ve spolupráci s Ústeckým krajem založeno v roce 2009.
Sdružení aktivně hledá cesty ke zvýšení atraktivity města Terezín a zvýšení jeho návštěvnosti. V roce 2020 končí udržitelnost projektu a s ním i sdružení.

„Význam pevnostního města Terezín, které má bohatou a jedinečnou historii, bez pochyby překračuje hranice Ústeckého kraje i republiky, proto je důležité se o tyto památky postarat,“ říká hejtman Oldřich Bubeníček.  Vedení Terezína a Ústeckého kraje jedná a budoucnosti zrekonstruovaných objektů. Ve hře je i varianta převést objekty na Ústecký kraj, který by je spravoval v rámci příspěvkové organizace. Zatím není konkrétně stanoveno směřování aktivit kraje v dané lokalitě. Je však zcela zřejmé, že bez zapojení státu a kraje nebude město Terezín schopno údržby vlastního majetku, natož dalšího rozvoje města. S ohledem na nadregionální význam Terezína je aktivní zapojení státu nezbytné. Jednání o budoucnosti budou ještě nadále probíhat jak na regionální, tak státní úrovni.

 

ZDROJ

Mohlo by vás také zajímat...

PARDUBICE: Červené kontejnery na elektroodpad nejsou na území Pardubic žádnou novinkou, ovšem co je nového, je jejich propojení s uměním. Pardubice tento měsíc převzaly speciální kontejner s graffiti designem a zapojily se tak do projektu Umění třídit, který organizuje společnost ASEKOL, jedna z firem zajišťujících pro město sběr vyřazených elektrospotřebičů.

Pardubický kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

OLOMOUC: Osvětu a umění spojuje společnost ASEKOL, která se zabývá sběrem vysloužilého elektra. Pod hlavičkou projektu „Umění třídit“ umístila v Olomouci červený kontejner obohacený o graffiti design. Na uměleckých a zároveň funkčních instalacích zpodobnili výtvarníci a sprejeři pod vedením Nikoly Vavrouse (Khomy) daná města a jejich dominanty.

Olomoucký kraj
Ostatní, Živé umění
Co se děje
13.09.2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Od 11. 9. 2019  je vyhlášena výzva k podávání návrhů na ocenění talentů v oblasti kultury v roce 2019. Mladé talenty město podporuje pravidelně už od roku 2001. Ocenění v drtivé většině hrají na hudební nástroje, zejména na klavír, housle, violoncello, kytaru, flétnu, klarinet a fagot, ale v minulosti byla takto podpořena recitující i mažoretka.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019

JIHLAVA: Pojď s námi udělat festival zase o kus lepší. Bez Tebe to nepůjde! I Ty se můžeš stát součástí 23. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se letos bude konat ve dnech 24. – 29. 10. 2019!

Kraj Vysočina
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019