pátek
21. září 2018
Svátek slaví: Matouš
vizuál akce
© zdroj: http://www.tvk-brno.cz/Brněnský týden výtvarné kultury přijímá přihlášky

BRNO: Již po deváté propojí na sedm dní Týden výtvarné kultury všechny brněnské kulturní instituce a připraví návštěvníkům bohatý program na cestě za poznáváním výtvarného umění. Tématem letošního ročníku je „identita“. Své akce mohou organizátoři přihlašovat do 26. 1. 2018. Zároveň je pro středoškoláky vyhlášena výtvarná soutěž s tématem Pod povrch. Své práce přihlašujte do 11. 2. 2018.

od 05.03.2018 do 11.03.2018
Autor článku: 
Irena Rodriguez Točíková

Tématem nacházejícího ročníku, který se uskuteční od 5. do 11. března 2018, je „identita“. Téma můžete chápat v mnoha rovinách a můžete libovolně pracovat s jeho významy – národní identita, genderová identita, identita místa, identita jednotlivce nebo umělce.

Pomozte nám opět uspořádat jedinečnou týdenní akci, která poukáže na význam výtvarného umění a upozorní na řadu doprovodných programů, které pořádáte ve Vašich institucích. Jako v předchozích letech, tak ani letos neklademe omezení na typ přihlášených programů. Můžete se tedy zapojit s vernisážemi, doprovodnými programy výstav, přednáškami, diskuzemi, workshopy, výtvarnými happeningy, performancemi , akcemi v ulicích atp.

Vaše akce prosím přihlašujte pomocí online formuláře, a to nejpozději do pátku 26. 1. 2017. Akce přihlášené po tomto termínu již bohužel nebudeme moci do programu zařadit.

O výtvarné soutěži více info zde

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Za organizační tým Týdne výtvarné kultury
Irena Rodriguez Točíková
info@tvk-brno.cz / 737 349 877
www.tvk-brno.cz
www.facebook.com/tyden.vytvarne.kultury

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Už čtyřmi městy od začátku září projela a dalších osmnáct zastávek čeká unikátní zážitkovou a nekomerční roadshow Zažijte to znovu!, která vznikla k 100. výročí vzniku Československa. Všude, kde se "dobové městečko" s prvorepublikovou obecnou školou, kavárnou, spořitelnou, trafikou s unikátní 3D virtuální realitou a Laurinkou objevilo, zaznamenalo obrovský ohlas!

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
21.09.2018

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Lidé, kteří navštíví vybrané objekty ve správě Národního památkového ústavu, mohou dostat volnou vstupenku do vybraných objektů Středočeského kraje. Smlouvu o spolupráci a vzájemné propagaci schválili středočeští radní.

Středočeský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
20.09.2018

KUTNÁ HORA: Se skvělým úspěchem kutnohorského Českého muzea stříbra, které je příspěvkovou organizací Středočeského kraje, se seznámili krajští radní na svém posledním jednání. „Muzeum získalo ocenění Certifikát výjimečnosti za rok 2018, které uděluje největší cestovatelský web na světě TripAdvisor. Bylo mu uděleno za hlavní expozice v objektu Hrádek, které byly nepřetržitě po dobu pěti let vysoce hodnoceny návštěvníky,“ informoval radní pro oblast kultury Karel Horčička (ČSSD).

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2018

ČR: V letošním roce slavíme stoleté výročí vzniku první Československé republiky. Jen o jeden rok méně bude řadě českých knihoven. Datují se totiž rokem 1919, kdy jeden z Masarykových tzv. osvětových zákonů uložil zakládání obecních knihoven. Tento zákon vyvolal doslova revoluci. Podle statistik Eurostatu je v zemích EU 63 tisíc knihoven, z toho 10 % funguje v ČR. I když současný zákon už povinnost zřizovat obecní knihovnu obcím neukládá, představují knihovny největší položku české kulturní infrastruktury (veřejných knihoven je více než 5 tisíc, muzeí je necelá pětistovka, divadel o něco méně než dvě stě). Nedivte se, že New York Times napsaly v roce 2016, že Česko je rájem knihoven.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Články a komentáře
20.09.2018