sobota
23. června 2018
Svátek slaví: Zdeňka
vizuál akce
© zdroj: http://www.tvk-brno.cz/Brněnský týden výtvarné kultury přijímá přihlášky

BRNO: Již po deváté propojí na sedm dní Týden výtvarné kultury všechny brněnské kulturní instituce a připraví návštěvníkům bohatý program na cestě za poznáváním výtvarného umění. Tématem letošního ročníku je „identita“. Své akce mohou organizátoři přihlašovat do 26. 1. 2018. Zároveň je pro středoškoláky vyhlášena výtvarná soutěž s tématem Pod povrch. Své práce přihlašujte do 11. 2. 2018.

od 05.03.2018 do 11.03.2018
Autor článku: 
Irena Rodriguez Točíková

Tématem nacházejícího ročníku, který se uskuteční od 5. do 11. března 2018, je „identita“. Téma můžete chápat v mnoha rovinách a můžete libovolně pracovat s jeho významy – národní identita, genderová identita, identita místa, identita jednotlivce nebo umělce.

Pomozte nám opět uspořádat jedinečnou týdenní akci, která poukáže na význam výtvarného umění a upozorní na řadu doprovodných programů, které pořádáte ve Vašich institucích. Jako v předchozích letech, tak ani letos neklademe omezení na typ přihlášených programů. Můžete se tedy zapojit s vernisážemi, doprovodnými programy výstav, přednáškami, diskuzemi, workshopy, výtvarnými happeningy, performancemi , akcemi v ulicích atp.

Vaše akce prosím přihlašujte pomocí online formuláře, a to nejpozději do pátku 26. 1. 2017. Akce přihlášené po tomto termínu již bohužel nebudeme moci do programu zařadit.

O výtvarné soutěži více info zde

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Za organizační tým Týdne výtvarné kultury
Irena Rodriguez Točíková
info@tvk-brno.cz / 737 349 877
www.tvk-brno.cz
www.facebook.com/tyden.vytvarne.kultury

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: 19. ročník Letních slavností staré hudby se vydá na objevnou expedici s podtitulem „Mediterraneo“. Od 10. července do 8. srpna se sedmkrát zastaví a rozhlédne po hudebním světě v krajích, kde jsou uloženy kořeny dávných kultur, které spoluvytvářely a ovlivňovaly nejrůznější evropské tradice i historii.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Zpráva týdne, Co se děje
22.06.2018

PRAHA: Divadlo u.s. MARVIN hledá do nové hry posily pro role dvojčat (děvčat), i jednotlivě. Věk kolem 30 let (cca 25-35), štíhlá postava, mladistvý vzhled (dvojčata budou 18letá). Nutnou podmínkou je opravdový zájem o působení v amatérském divadle.

Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Živé umění
Co se děje
22.06.2018

ČR: Nadační program Perpedes přispívá k užšímu propojení uměleckých a kulturních aktivit s životem různých sociálních vrstev a komunit v místním a regionálním měřítku. Zaměřuje se na posílení menších individuálních nebo občanských iniciativ, pohybujících se nebo vstupujících do mezioborové spolupráce v rámci současného umění a reflektujících společenské či environmentální souvislosti.

Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
21.06.2018

BOHUMÍN: Psal se rok 2000 a skupina přátel s literárními zájmy se nepravidelně scházela po kavárnách, aby ostatním prezentovala své autorské literární pokusy. Postupem času vzniklo nejprve občanské sdružení, nyní Bohumínský spolek Maryška. Hlavním hybatelem, inspirátorem a duší spolku je po celá léta Kamila Smigová. Postupem let se přidávaly další ženy a ojediněle i muži, aktivní seniorky (pozdější zakladatelky "krojovanek") i studující mládež, která hledala prostor pro své literární nebo výtvarné vyjádření.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Ostatní, Živé umění
Články a komentáře
21.06.2018