úterý
20. března 2018
Svátek slaví: Světlana
vizuál akce
© zdroj: http://www.tvk-brno.cz/Brněnský týden výtvarné kultury přijímá přihlášky

BRNO: Již po deváté propojí na sedm dní Týden výtvarné kultury všechny brněnské kulturní instituce a připraví návštěvníkům bohatý program na cestě za poznáváním výtvarného umění. Tématem letošního ročníku je „identita“. Své akce mohou organizátoři přihlašovat do 26. 1. 2018. Zároveň je pro středoškoláky vyhlášena výtvarná soutěž s tématem Pod povrch. Své práce přihlašujte do 11. 2. 2018.

od 05.03.2018 do 11.03.2018
Autor článku: 
Irena Rodriguez Točíková

Tématem nacházejícího ročníku, který se uskuteční od 5. do 11. března 2018, je „identita“. Téma můžete chápat v mnoha rovinách a můžete libovolně pracovat s jeho významy – národní identita, genderová identita, identita místa, identita jednotlivce nebo umělce.

Pomozte nám opět uspořádat jedinečnou týdenní akci, která poukáže na význam výtvarného umění a upozorní na řadu doprovodných programů, které pořádáte ve Vašich institucích. Jako v předchozích letech, tak ani letos neklademe omezení na typ přihlášených programů. Můžete se tedy zapojit s vernisážemi, doprovodnými programy výstav, přednáškami, diskuzemi, workshopy, výtvarnými happeningy, performancemi , akcemi v ulicích atp.

Vaše akce prosím přihlašujte pomocí online formuláře, a to nejpozději do pátku 26. 1. 2017. Akce přihlášené po tomto termínu již bohužel nebudeme moci do programu zařadit.

O výtvarné soutěži více info zde

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Za organizační tým Týdne výtvarné kultury
Irena Rodriguez Točíková
info@tvk-brno.cz / 737 349 877
www.tvk-brno.cz
www.facebook.com/tyden.vytvarne.kultury

Mohlo by vás také zajímat...

ÚSTÍ NAD LABEM: Čtvrtek 15. březen se v Severočeské vědecké knihovně nesl ve slavnostním duchu. Tříletá Emma Novotná získala ocenění ústecké knihovny jako její nejpilnější nejmladší Čtenář roku 2018.

Ústecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
20.03.2018

ČR: Zpravodaj pro obecní kronikáře a vlastivědné pracovníky zveřejnil přehled vzdělávacích akcí určených zejména kronikářům obcí a měst. Seminářů se mohou zúčastnit také starostové a zastupitelé, pracovníci obecních a městských úřadů, spolkoví a farní kronikáři a další zájemci. Účastníci všech seminářů obdrží osvědčení o absolvování kurzu. 

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Kroniky, Vzdělávání
Co se děje
20.03.2018
 
ČR: Asociace muzeí a galerií vyhlásila kampaň, jejímž cílem je u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého státu upozornit na významné osobnosti českého muzejnictví, které stály u jeho počátků či přispěly k pozitivnímu rozvoji, a to jak na národní tak regionální úrovni.
Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
20.03.2018

ČR: Šlechta českých zemí v evropské diplomacii je tématem, kterým v roce 2018 pokračuje úspěšný dlouhodobý projekt Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů. Jeho cílem je výzkum a prezentace odkazu šlechtických rodů zemí Koruny české, jejichž někdejší rezidence Národní památkový ústav spravuje. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Senioři, Památky
Co se děje
20.03.2018