pátek
18. ledna 2019
Svátek slaví: Vladislav
© PozvánkaBetlémy ze Slezska

ROZTOKY U PRAHY: Poslední letošní výstavu v rotorkém muzeu je věnovaná betlémům ze Slezska, a je pokračováním volného cyklu zaměřeného na betlemářskou tvorbu regionů České republiky. 

od 30.11.2017 do 21.01.2018
Autor článku: 
Zita Suchánková

Výstava se koná v rekonstruované zámecké tvrzi.

PhDr. Zita Suchánková, ředitelka
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, p. o.
Zámek 1
252 63 Roztoky
www.muzeum-roztoky.cz

tel. 233 029 034
mob. 606 474 839

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

LEŠETICE: V Památníku Vojna v Lešeticích u Příbrami, který je součástí Okresního muzea Příbram, si zájemci mohou prohlédnout nejen autenticky dochovaný vězeňský areál pro politické odpůrce komunistického režimu, ale také několik zajímavých výstav.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Památky, Vzdělávání
Co se děje
16.01.2019

VŠETATY: Ve středočeské obci Všetaty v domě, kde Jan Palach strávil své dětství, vzniká památník, který bude připomínat jeho život a sebeobětování i širší historické souvislosti jeho činu. Památník, který se otevře již 21. srpna tohoto roku, připravuje Národní muzeum za podpory Ministerstva kultury podle vítězného architektonického návrhu společnosti MCA ateliér.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Zpráva týdne, Co se děje
10.01.2019

PRAHA, VŠETICE: Už si se začátkem roku plánujete, jak strávíte letošní léto? Přinášíme tipy na tři odlišné hudební festivaly: svátek svobodné mladé hudby United Islands of Prague, který se uskuteční již po šestnácté, velký hudební festival cílící na posluchače všech žánrů i věkových skupin Metronome Festival Prague nebo festival pod záštitou Michala Prokopa Krásný ztráty live, na kterém vystoupí hned tři generace hudebníků.

Hl. m. Praha, Středočeský kraj
Soutěže a festivaly
Zpráva týdne, Co se děje
01.01.2019
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ: Řezbář, výrobce papučí „banďur“ a tradiční pekařka získali titul Mistr tradiční rukodělné výroby Moravskoslezského kraje. Díky těmto lidem, kteří se věnují starým řemeslům, se uchovávají tradice a odkaz minulých generací. Slavnostní předávání ocenění se uskutečnilo 16. 12. 2018 na galakoncertu Festivalu Souznění.
 
 
 
Moravskoslezský kraj
Lidová kultura
Co se děje
29.12.2018