úterý
20. března 2018
Svátek slaví: Světlana
jal
© Archiv krajeArchitektonické skvosty ze srdce Čech na březnovém veletrhu PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA

MLADÁ BOLESLAV: Středočeský kraj bude prezentovat na březnovém veletrhu PAMÁTKY-MUZEA-ŘEMESLA i budova Střední strojní průmyslové školy v Mladé Boleslavi. Podle odborníků patří dokonce mezi klenoty české architektury 20. století.

od 08.03.2018 do 09.03.2018
Autor článku: 
Středočeský kraj

Prvé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti v Holešovicích bude od 8. do 9. března hostitelem již 6. ročníku veletrhu, který se dotýká jak oblasti památkové péče, záchrany a konverze historického dědictví, tak i stavitelství, restaurátorství a uměleckého řemesla či muzejnictví. 

„Účast Středočeského kraje na tomto veletrhu je vynikající příležitostí pro prezentaci historického dědictví i oblasti památkové péče a zároveň problematiky soudobého využití památek a památkových souborů,“ říká radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička.

Návštěvníci se tak budou moci blíže seznámit kromě objektů, které se minulý rok zařadily na Seznam národních kulturních památek a ke kterým se řadí i Střední strojní průmyslová škola v Mladé Boleslavi, také například s architekturou kaple Svaté Anny v Panenských Břežanech. Pod jejím projektem je podepsán geniální český architekt barokní gotiky Jan Blažej Santini - Aichel.

Na stánku Středočeského kraje bude připravena i ukázka sklářského řemesla, kterou předvede Centrum sklářského umění Huť František v Sázavě.

Mohlo by vás také zajímat...

ÚSTÍ NAD LABEM: Čtvrtek 15. březen se v Severočeské vědecké knihovně nesl ve slavnostním duchu. Tříletá Emma Novotná získala ocenění ústecké knihovny jako její nejpilnější nejmladší Čtenář roku 2018.

Ústecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
20.03.2018

ČR: Zpravodaj pro obecní kronikáře a vlastivědné pracovníky zveřejnil přehled vzdělávacích akcí určených zejména kronikářům obcí a měst. Seminářů se mohou zúčastnit také starostové a zastupitelé, pracovníci obecních a městských úřadů, spolkoví a farní kronikáři a další zájemci. Účastníci všech seminářů obdrží osvědčení o absolvování kurzu. 

Celá ČR, Jihomoravský kraj
Kroniky, Vzdělávání
Co se děje
20.03.2018
 
ČR: Asociace muzeí a galerií vyhlásila kampaň, jejímž cílem je u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého státu upozornit na významné osobnosti českého muzejnictví, které stály u jeho počátků či přispěly k pozitivnímu rozvoji, a to jak na národní tak regionální úrovni.
Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
20.03.2018

ČR: Šlechta českých zemí v evropské diplomacii je tématem, kterým v roce 2018 pokračuje úspěšný dlouhodobý projekt Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů. Jeho cílem je výzkum a prezentace odkazu šlechtických rodů zemí Koruny české, jejichž někdejší rezidence Národní památkový ústav spravuje. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Senioři, Památky
Co se děje
20.03.2018