pondělí
16. září 2019
Svátek slaví: Ludmila
Plakát k akci
© zdroj: galerie MMaK ČáslavARCHEOLOGICKÉ HRÁTKY NA HRÁDKU

ČÁSLAV: Městské muzeum a knihovna Čáslav společně s partnery zve na zábavné dopoledne na čáslavském hrádku, které se uskuteční v rámci Mezinárodního dne archeologie. Děti se mohou těšit na speciální úkoly, hry, kvízy, které jim přiblíží život pravěkých a středověkých obyvatel Čáslavi.

19.10.2019
10:00 - 13:00
Autor článku: 
TZ/ika

Vstup zdarma

Zdroj: galerie MMaK Čáslav, http://muzeumcaslav.cz/

Mohlo by vás také zajímat...

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Od 11. 9. 2019  je vyhlášena výzva k podávání návrhů na ocenění talentů v oblasti kultury v roce 2019. Mladé talenty město podporuje pravidelně už od roku 2001. Ocenění v drtivé většině hrají na hudební nástroje, zejména na klavír, housle, violoncello, kytaru, flétnu, klarinet a fagot, ale v minulosti byla takto podpořena recitující i mažoretka.

Jihočeský kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
12.09.2019

ČR: Nová publikace Markéty Hánové Japonské dřevořezy a jejich sběratelé v českých zemích, kterou právě vydává Národní galerie Praha, přináší poprvé ucelený pohled na historii sběratelství japonských dřevořezů v Čechách a na Moravě. Ve třech kapitolách seznamuje se základními typy japonských dřevořezů a soustřeďuje se na portréty jednotlivých sběratelů a strukturu jejich kolekcí. Vyzdvihuje význam sběratelství japonských dřevořezů spočívající zejména v obohacení výtvarného jazyka a estetiky na české umělecké scéně přelomu 19. a 20. století.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
10.09.2019

PRAHA: Se začátkem nové divadelní sezony spustilo Národní divadlo nový filantropický projekt „Křeslo do Opery“. Po vzoru velkých západních operních a divadelních domů nabízí Národní divadlo křesla v hledišti Státní opery k patronátu. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
11.09.2019

ČR: I v nadcházejících divadelních sezónách bude Raiffeisenbank generálním partnerem Národního divadla. Banka chce nadále pokračovat v podpoře a rozvíjení kvalitní umělecké tvorby, kterou Národní divadlo na svých scénách přináší.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
11.09.2019