sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar

Probíhající kulturní akce

16.11.2019
Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

HRADEC KRÁLOVÉ: V rámci připomenutí 30. výročí Sametové revoluce se rozhodl Královéhradecký kraj společně s městem Hradec Králové, Univerzitou Hradec Králové a neziskovou organizací Post Bellum uspořádat několik koncertů, výstav či divadelních představení. Šňůru událostí završí akce s názvem Cesta ke svobodě 16. listopadu.

16.11.2019
Celá ČR
Soutěže a festivaly

ČR: Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků proběhne letos 16. 11. 

16.11.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Divadlo v Řeznické zahajuje 38. sezónu a připravuje se na významné výročí 17. listopadu. "Týden sametových oslav“ vyvrcholí 16. listopadu na Noc divadel původní českou hrou a světovou premiérou nové inscenace autorky Vlasty Žehrové „Sejdeme se pod vocasem aneb tak jsme tu žili“. Provede diváky dobou, která se nazývala “rozvinutý socialismus” a připomeneme atmosféru a úpadek veškerých morálních, etických i estetických hodnot v celé společnosti a umění nevyjímaje.

od 04.10.2019 do 16.11.2019
Celá ČR
Soutěže a festivaly, Živé umění

ČR: Po mezinárodním úspěchu v podobě zařazení kampaně ke klipu 2-8-5 mezi padesát celosvětově nejlepších marketingových počinů uplynulého roku dle Music Ally (mezinárodní platforma pro odborníky z oblasti showbusinessu) se Barbora Poláková dočkala dalšího uznání i doma. Aktuálně ji hřejí hned tři nominace na Ceny Anděl 2018.

16.11.2019
Hl. m. Praha
Knihy, literatura, média, Živé umění

PRAHA: Zpěvák JEN přizval ke společné spolupráci rappera ABDEho a natočili skladbu “1989”. Kombinací popu s hip/hopovými prvky si tak nevšedně připomínají ty, kteří demonstrací dali najevo svůj nesouhlas s nesvobodou. Také si klade za cíl upozornit mladou generaci, aby na tuto událost nezapomínala a věděla, proč se slaví.

od 08.11.2019 do 16.11.2019
Jihomoravský kraj
Soutěže a festivaly

MIKULOV: Mikulov čeká ve dnech 8. – 16. listopadu již 9. ročník Svatomartinského Mikulova, festivalu, který připomene dávnou svatomartinskou tradici. Milovníci dobrého jídla a vína se můžou těšit na gastronomické zážitky, které nabídnou mikulovské restaurace, vinotéky a hotely formou speciálního svatomartinského menu a ochutnávkami mladých vín.

16.11.2019
Jihomoravský kraj
Soutěže a festivaly

MIKULOV: Město oslaví 30. výročí od sametové revoluce. Na náměstí vystoupí místní bigbeatová kapela, jejíž členové se sejdou po letech ke společnému hraní. Na akci budou k rozebrání noviny připomínající dění v Mikulově během listopadu 89. V městském kině v Mikulově bude Sametové revoluci v průběhu října a listopadu věnován zvláštní cyklus tematických projekcí. www.mikulov.cz

16.11.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Vzdělávání

PRAHA: NOC DIVADEL umocní víkend oslav svobody a demokracie. Letos ke svobodě uděláme totiž již 30. krok. Známe její cenu? Zúčastněte se moderované diskuze v divadle PONEC. A ještě než na diskuzi dorazíte, nezapomeňte na demonstraci LETNÁ pro demokracii od 14 h.

16.11.2019
Ústecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení

ÚSTÍ NAD LABEM: Návrat k pravěkým prakořenům. Zábavný dětský program plný her a soutěží ve společnosti lidí a zvířat doby kamenné. Společně si něco vytvoříme, budeme se bát, protáhneme těla a také potrápíme hlavičky.

od 30.09.2019 do 16.11.2019
Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění

PRAHA: Výtvarnice Tereza Bartůňková vytvořila v roce 2018 pro Laternu magiku sérii autorských ilustrací. Staly se nejen podkladem propracovaného vizuálu, ale také všech projekcí k inscenaci ZAHRADA. Návštěvníci Nové scény mají nyní možnost prohlédnout si originály některých kreseb, které byly v projekcích použity (realizace animací Erik Bartoš), i další návrhy, které během příprav inscenace vznikly.