pondělí
16. července 2018
Svátek slaví: LubošA zase jsou za dveřmi - VOLBY

Autor článku: 
Ludmila Kučerová

ČR: Opět se vláda věcí veřejných na chvíli ocitne v rukách voličů. Tentokrát na krajské úrovni. Celé volební období musíme naslouchat či pouze sledovat námi „vyvolené“, teď to může být na pár týdnů obráceně. Nastává čas, kdy si bývalí a budoucí politici pustí voliče k tělu, protože jim nic jiného nezbývá. A budou zase slibovat…

Je to čas, na který bychom se měli být připraveni. Není to tak těžké, jen pracné; prověřit sliby jednotlivých stran z posledních voleb, v té souvislosti zrekapitulovat realitu, a podívat se na záměry současné. Porovnání dvou prvních úkonů v ideálním případě vyjádří znaménko =, a mezi druhý a třetí patří znaménko +. Vyjde-li vám, že = se hodí mezi sliby minulé a současné, tak je něco špatně.
Že se volby blíží, mi dnes připomněla Česká televize. Ta připravuje tradiční volební vysílání, a v té souvislosti zřídila speciální webové stránky, kde čtenáři najdou nepřetržitý přísun aktuálních informací o volbách. A nabízí další novinky. Jednou z nich je šance pro občany zúčastnit se debat, nebo ovlivnit jejich průběh zasláním námětů – stačí jen na volebních stránkách vyplnit formuláře „Přihlaste se“ nebo „Vaše volba tématu“.
Novinkou je také skutečnost, že moderátor Václav Moravec a jeho tým poprvé vyjedou se svými předvolebními speciály do všech třinácti krajů.

První volební Otázky Speciál Václava Moravce proběhnou 28. srpna od 21 hodin, a vysílat se budou z Karlovarského kraje.

Samotnou by mě zajímalo, zda mají kandidáti do vedení kraje ucelenou koncepci pro kulturu, či zda jsou v obraze, co se týče Lázní v Kyselce, navrhnou-li nějaké řešení pro tuto kulturní památku, či hodlají-li jen zpovzdálí fandit občanským aktivitám.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Projekt České a slovenské stavby století si klade za cíl propagaci úspěchů českého a slovenského stavitelství v průběhu uplynulých 100 let. Vhodným způsobem tak doplňuje oslavy vzniku samostatné Československé republiky. Do projektu byla zařazena stavební a architektonická díla s ohledem na jejich význam a přínos od roku 1918 do současnosti.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
16.07.2018

ČR: O laureátovi ceny Památky děkují rozhoduje veřejnost a získává ji počin, který zvítězí v on-line hlasování. Jde o jedno z ocenění udílených v rámci každoročního klání o cenu Patrimonium pro futuro, kterou vyhlašuje NPÚ jako příspěvková organizace ministerstva kultury pověřená záchranou a rozvíjením hodnot památkového fondu.

Celá ČR
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.07.2018

JIHOČESKÝ KRAJ: Již po šesté bude jihočeské hejtmanství rozdávat tzv. Zlaté šupiny. Cena hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské je určena pro významné osobnosti, které se svými mimořádnými činy a celoživotní prací zasloužily o rozvoj či dobré jméno Jihočeského kraje v nejrůznějších oblastech či vykonaly jiný prospěšný čin. Tipy na vhodné kandidáty je možno zasílat do konce července!

 

Jihočeský kraj
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.07.2018

ČR: Redakce magazínu Material Times připravila zbrusu nové články z oblasti řemesel, designu, materiálů, architektury, umění a životního prostředí. Na sto šedesáti stranách Material Times 3* 2018 se čtenáři ponoří do lesa, kde lze kácet dřevo podle lunárního cyklu, navštíví dílnu oceňované sklářské výtvarnice Zuzany Kubelkové či mohou sledovat rozhovor s Andrejem Boleslavským, který hovoří o tom, jak tančit ve virtuální realitě.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
13.07.2018