pátek
19. ledna 2018
Svátek slaví: DoubravkaA zase jsou za dveřmi - VOLBY

Autor článku: 
Ludmila Kučerová

ČR: Opět se vláda věcí veřejných na chvíli ocitne v rukách voličů. Tentokrát na krajské úrovni. Celé volební období musíme naslouchat či pouze sledovat námi „vyvolené“, teď to může být na pár týdnů obráceně. Nastává čas, kdy si bývalí a budoucí politici pustí voliče k tělu, protože jim nic jiného nezbývá. A budou zase slibovat…

Je to čas, na který bychom se měli být připraveni. Není to tak těžké, jen pracné; prověřit sliby jednotlivých stran z posledních voleb, v té souvislosti zrekapitulovat realitu, a podívat se na záměry současné. Porovnání dvou prvních úkonů v ideálním případě vyjádří znaménko =, a mezi druhý a třetí patří znaménko +. Vyjde-li vám, že = se hodí mezi sliby minulé a současné, tak je něco špatně.
Že se volby blíží, mi dnes připomněla Česká televize. Ta připravuje tradiční volební vysílání, a v té souvislosti zřídila speciální webové stránky, kde čtenáři najdou nepřetržitý přísun aktuálních informací o volbách. A nabízí další novinky. Jednou z nich je šance pro občany zúčastnit se debat, nebo ovlivnit jejich průběh zasláním námětů – stačí jen na volebních stránkách vyplnit formuláře „Přihlaste se“ nebo „Vaše volba tématu“.
Novinkou je také skutečnost, že moderátor Václav Moravec a jeho tým poprvé vyjedou se svými předvolebními speciály do všech třinácti krajů.

První volební Otázky Speciál Václava Moravce proběhnou 28. srpna od 21 hodin, a vysílat se budou z Karlovarského kraje.

Samotnou by mě zajímalo, zda mají kandidáti do vedení kraje ucelenou koncepci pro kulturu, či zda jsou v obraze, co se týče Lázní v Kyselce, navrhnou-li nějaké řešení pro tuto kulturní památku, či hodlají-li jen zpovzdálí fandit občanským aktivitám.

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: Open Air Program Hradec Králové je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Letos proběhne v termínu od 22. do 29. června. Jedná se o osmidenní nesoutěžní přehlídku tuzemského a zahraničního převážně divadelního umění, která má pro svou uměleckou otevřenost a diváckou přístupnost v rámci území ČR zcela výlučný charakter.

 

Celá ČR, Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
18.01.2018

ČR: Novela zákona o dani z příjmu od 1. ledna 2018 umožňuje, že zaměstnanci firem mohou obdržet daňově zvýhodněný příspěvek na knihy. Svaz českých knihkupců a nakladatelů a poskytovatelé firemních benefitů proto očekávají v příštích letech další růst oživení poptávky po knihách, jichž se u nás ročně prodá za 7,8 miliardy korun.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Legislativa a ekonomika
Co se děje
18.01.2018

ROŽNOV PO RADHOŠTĚM: Poslání a budoucnost muzeí v přírodě v České republice je první rozsáhlou konferencí věnovanou ryze problematice muzeí v přírodě, a to v širším kontextu, než v jakém byly tyto instituce dodnes vnímány. Cílem konference je zhodnotit současný stav problematiky muzeí v přírodě a zamyslet se společně nad vizí jejich budoucího rozvoje, především zlepšení podmínek pro jejich práci, a to z hlediska muzeologického, legislativního a finančního.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
18.01.2018

ČR: Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP ČR) se rozhodl připojit k mezinárodnímu projektu Bookstart, který úspěšně už řadu let probíhá v cca 20 zemích a 30 jazykových teritoriích světa, a vyhlašuje pilotní ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti S knížkou do života (Bookstart). 

 

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
17.01.2018