úterý
24. dubna 2018
Svátek slaví: JiříA zase jsou za dveřmi - VOLBY

Autor článku: 
Ludmila Kučerová

ČR: Opět se vláda věcí veřejných na chvíli ocitne v rukách voličů. Tentokrát na krajské úrovni. Celé volební období musíme naslouchat či pouze sledovat námi „vyvolené“, teď to může být na pár týdnů obráceně. Nastává čas, kdy si bývalí a budoucí politici pustí voliče k tělu, protože jim nic jiného nezbývá. A budou zase slibovat…

Je to čas, na který bychom se měli být připraveni. Není to tak těžké, jen pracné; prověřit sliby jednotlivých stran z posledních voleb, v té souvislosti zrekapitulovat realitu, a podívat se na záměry současné. Porovnání dvou prvních úkonů v ideálním případě vyjádří znaménko =, a mezi druhý a třetí patří znaménko +. Vyjde-li vám, že = se hodí mezi sliby minulé a současné, tak je něco špatně.
Že se volby blíží, mi dnes připomněla Česká televize. Ta připravuje tradiční volební vysílání, a v té souvislosti zřídila speciální webové stránky, kde čtenáři najdou nepřetržitý přísun aktuálních informací o volbách. A nabízí další novinky. Jednou z nich je šance pro občany zúčastnit se debat, nebo ovlivnit jejich průběh zasláním námětů – stačí jen na volebních stránkách vyplnit formuláře „Přihlaste se“ nebo „Vaše volba tématu“.
Novinkou je také skutečnost, že moderátor Václav Moravec a jeho tým poprvé vyjedou se svými předvolebními speciály do všech třinácti krajů.

První volební Otázky Speciál Václava Moravce proběhnou 28. srpna od 21 hodin, a vysílat se budou z Karlovarského kraje.

Samotnou by mě zajímalo, zda mají kandidáti do vedení kraje ucelenou koncepci pro kulturu, či zda jsou v obraze, co se týče Lázní v Kyselce, navrhnou-li nějaké řešení pro tuto kulturní památku, či hodlají-li jen zpovzdálí fandit občanským aktivitám.

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: Ve městě startuje druhé kolo hry „Brno, co není“: www.brnoconeni.cz. Představí Brňanům prostřednictvím „šifrovačky“ další strategický projekt – tentokrát Janáčkovo kulturní centrum – nový Sál pro Brno. Koncept druhého kola hry a jednotlivých šifer je inspirován osobou skladatele Leoše Janáčka.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.04.2018

BRNO: Máte zájem podílet se na festivalu Re:publika, který odstartuje 26. května na brněnském výstavišti? Pořadatelé rádi přivítají kohokoli, bez ohledu na věk či profesi. Stačí k tomu dobrý nápad, jak se s vaší provozovnou, kavárnou či organizací připojit. 

Jihomoravský kraj
Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.04.2018

ČR: 23. duben je symbolické datum pro literaturu, neboť tohoto dne roku 1616 zemřely takové významné osobnosti světové literatury, jimiž byli např. Miguel de Cervantes y Savendra, William Shakespeare nebo Inca Garcilaso de la Vega. Je to také datum narození a úmrtí dalších vynikajících autorů, mezi něž patří Vladimír Nabokov či Manuel Mejía Vallejo.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
23.04.2018

ČR-PRAHA: NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Katedrou výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a s Národním ústavem pro vzdělávání vás zve na pětidenní letní školu 2018! Letní škola se bude konat ve dnech 9. – 13. července 2018 na pražské katedře výtvarné výchovy PedF UK.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
Zpráva týdne
23.04.2018