úterý
20. srpna 2019
Svátek slaví: Bernard
© Banner59. Zlín Film Festival

ZLÍN: ZLÍN FILM FESTIVAL je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jedná se o mezinárodní událost s vynikajícím renomé. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky. Každoročně festival uvádí přes 350 snímků z více než 50 zemí světa. Od roku 2010 přesahuje návštěvnost festivalu 95 000 dětí i dospělých.

od 24.05.2019 do 01.06.2019
Autor článku: 
luk

Objevujte a poznávejte výjimečné filmy  - inspirací ke vzniku tematické sekce Objevuj & poznávej byly 100. narozeniny legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda, které oslavil 14. února 2019. 

59. ročník festivalu se  bude konat v termínu 24. 5  až 1. 6. 2019 v různých městech: Zlín, Otrokovice, Mikulov a další 

Pořadatel: FILMFEST, s.r.o.
Generální mediální partner: Česká televize
Návštěvnost 58. ročníku: 125 000 návštěvníků

 

Zdroj a více informací ZDE

Související články: 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Jen krátce po své celosvětové premiéře, kdy snímek Dcera získal nejvyšší ocenění Křišťál na francouzském festivalu v Annecy a tento týden hlavní cenu na festivalu v australském Melbourne MIFF, míří toto loutkové drama do Los Angeles na finále studentských Oscarů. Dcera se do trojice nejlepších snímků dostala v konkurenci 1615 filmů z celého světa a v případě výhry naváže na úspěch českého režiséra Jana Sasky, který byl v roce 2016 nominován do užšího výběru na Oscara za nejlepší krátký animovaný film. 

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
16.08.2019

PRAHA: Narodila se v Praze, ale většinu svého dětství prožila v pohraničí, kam se její rodiče přestěhovali v padesátých letech v rámci poválečného dosidlování. Oba pracovali v rozhlase, kde se profesně nakonec usadila i ona. V tehdy komunistickém Československu snad ani netušila, že se jí někdy podaří uplatnit v oboru, který chtěla vždy studovat – dramaturgii. Osud Aleny Zemančíkové je úzce spjat s amatérským divadlem, ale také s osudem mým, protože je dlouholetou blízkou přítelkyní naší rodiny. Další díl seriálu Před Sametem a po Sametu je tudíž více osobní.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
Články a komentáře
14.08.2019

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Program léta v kulturních institucích zřizovaných  krajem je v plném proudu.  „Rozhodli jsme se pro zpracování tohoto pilotního dramaturgického plánu proto, aby muzea ožila a přispěla k budování kulturní identity a většímu sepětí s ním,“ říká radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička (ČSSD). 

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.08.2019

MIKULOV: V rámci festivalu Sculpture line se k nám vrací jedinečná klíčová socha Jiřího Davida REVOLUCE, která je vytvořena z 80 tisíců klíčů. Přední český umělec, který stojí například za dílem Srdce nad Pražským hradem, poprvé představil dílo v roce 2010. Od roku 2013 bylo ale dílo zapůjčeno městu Košice v rámci projektu Košice hlavní město evropské kultury. Jeho podoba představuje osobní polemiku autora s politickým a společenským vývojem v České republice za uplynulých dvacet let od sametové revoluce. Nyní šest metrů vysoký nápis REVOLUCE zavedla sochařská linka do Mikulova do zámeckého parku.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.08.2019