pátek
23. srpna 2019
Svátek slaví: Sandra
Štěpán Rak, foto Lenka Jarošová30. výročí oboru kytara na pražské HAMU se slavilo koncertem

Autor článku: 
Iva Klusalová

PRAHA: 24. října 2012 se konal za účasti 1. místopředsedy Senátu PČR MUDr. Přemysla Sobotky, ministerského rady Finska pana Ariho Tasanena a zástupců velvyslanectví Ukrajiny slavnostní koncert k 30. výročí oboru kytara na pražské HAMU.

Mezi její spoluzakladatele patří i prof. Štěpán Rak. První polovina večera patřila dalšímu z vynikajících interpretů na tento nástroj – profesoru Milanu Zelenkovi a jeho hostům, druhá polovina pak profesoru Štěpánu Rakovi a jeho hostům. Přítomen byl rovněž děkan HAMU – profesor V. Mareš. Celým večerem provázela a recitovala paní Táňa Fischerová.
Připojeny jsou fotografie z koncertu, jejichž autorkou je Lenka Jarošová.

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj připravil pro oblast kultury a památkové péče na příští rok sedm dotačních programů. Jejich prostřednictvím podpoří kulturní aktivity, obnovu historických varhan, činnost muzeí a galerií a obnovu památkového fondu. Novinkou jsou tři samostatné programy na podporu mobility, rezidence a na zachování nemateriálního kulturního dědictví.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
Co se děje
21.08.2019

ČR: Knižní novinka Poslední deník Květy Fialové se vymyká obvyklým knížkám o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník, herec a blízký přítel Květy Fialové, v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život. Jedna z nejoblíbenějších českých hereček tu poprvé a naprosto otevřeně odvypráví celý svůj život, který by sám o sobě vydal na román. V den hereččiných nedožitých 90. narozenin, 1. září, vydává knihu Nakladatelství ZEĎ.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
22.08.2019

LITOMĚŘICKO: Další kniha s leteckými fotografiemi - tentokrát z Litoměřicka - doplní již tak početnou edici knih zlínského CBS Nakladatelství Česko z nebe.

Ústecký kraj
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média
Co se děje
21.08.2019

KYJOV: Více než 30 000 lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích.

Jihomoravský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.08.2019