úterý
19. února 2019
Svátek slaví: Patrik
Štěpán Rak, foto Lenka Jarošová30. výročí oboru kytara na pražské HAMU se slavilo koncertem

Autor článku: 
Iva Klusalová

PRAHA: 24. října 2012 se konal za účasti 1. místopředsedy Senátu PČR MUDr. Přemysla Sobotky, ministerského rady Finska pana Ariho Tasanena a zástupců velvyslanectví Ukrajiny slavnostní koncert k 30. výročí oboru kytara na pražské HAMU.

Mezi její spoluzakladatele patří i prof. Štěpán Rak. První polovina večera patřila dalšímu z vynikajících interpretů na tento nástroj – profesoru Milanu Zelenkovi a jeho hostům, druhá polovina pak profesoru Štěpánu Rakovi a jeho hostům. Přítomen byl rovněž děkan HAMU – profesor V. Mareš. Celým večerem provázela a recitovala paní Táňa Fischerová.
Připojeny jsou fotografie z koncertu, jejichž autorkou je Lenka Jarošová.

Mohlo by vás také zajímat...

TŘEBÍČ: Regionální pracoviště tradiční lidové kultury v Kraji Vysočina při Muzeu Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizaci, společně s etnografkami a dalšími odbornými pracovníky především krajských muzeí se zaměřuje v současné době mimo jiné na dokumentaci a výzkum tradiční lidové stravy na Vysočině. 

Kraj Vysočina
Lidová kultura
Co se děje
19.02.2019

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Putujte po šlechtických sídlech, které lemují řeku Divokou Orlici ... Zámky na Orlici - Česká Loira.  1. ročník soutěže odstartoval; v okruhu 9 km tu na vás čekají příběhy 4 romantických zámků  - zámku Častolovice, Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, zámku Doudleby nad Orlicí, zámku Potštejn a 2 majestátních hradů - hradu Potštejn a Litice.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Památky
Co se děje, Pozvánka na výlet
19.02.2019

ČR: Česká národní banka letos oslaví 100. výročí zavedení československé měny, její peněžní jednotky československé koruny a uvedení jejích platidel do peněžního oběhu. K této výjimečné příležitosti připravila ČNB soubor akcí a aktivit, které připomenou nejen vznik naší měny, ale také činnosti centrální banky a její roli. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní
Co se děje
19.02.2019

PRAJA-BRNO: Akademie IDU je vzdělávací program pro kulturní manažery, který je zaměřen na rozvoj klíčových dovedností pro řízení kulturních organizací. Tématy letošního ročníku jsou kreativní myšlení, strategické myšlení, strategie budování značky, leadership, finanční řízení či fundraising. Seznámit se s Akademií můžete zdarma na přednášce a diskuzi Jak se vede kulturní organizace?

Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
19.02.2019