čtvrtek
25. dubna 2019
Svátek slaví: Marek
Štěpán Rak, foto Lenka Jarošová30. výročí oboru kytara na pražské HAMU se slavilo koncertem

Autor článku: 
Iva Klusalová

PRAHA: 24. října 2012 se konal za účasti 1. místopředsedy Senátu PČR MUDr. Přemysla Sobotky, ministerského rady Finska pana Ariho Tasanena a zástupců velvyslanectví Ukrajiny slavnostní koncert k 30. výročí oboru kytara na pražské HAMU.

Mezi její spoluzakladatele patří i prof. Štěpán Rak. První polovina večera patřila dalšímu z vynikajících interpretů na tento nástroj – profesoru Milanu Zelenkovi a jeho hostům, druhá polovina pak profesoru Štěpánu Rakovi a jeho hostům. Přítomen byl rovněž děkan HAMU – profesor V. Mareš. Celým večerem provázela a recitovala paní Táňa Fischerová.
Připojeny jsou fotografie z koncertu, jejichž autorkou je Lenka Jarošová.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Pražské Divadlo Kámen vyhlašuje otevřenou výzvu na výstavní projekty pro období 2019–2020.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
25.04.2019

ÚSTÍ NAD LABEM: Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vyhlásila 9. ročník soutěže pro studenty českých a slovenských vysokých uměleckých škol (se studijním programem Výtvarná umění). Cena EXIT má charakter bienále a je otevřena pro studenty českých a slovenských vysokých uměleckých škol. 

Celá ČR, Ústecký kraj
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
25.04.2019

ČR: Jedná se o literární soutěž pro studenty 3. a 4. ročníků středních škol, gymnázií a pro studenty 7. a 8. ročníků víceletých gymnázií. Soutěží se v žánru povídka a poezie. Termín k zaslání prací je nejpozději 31. květen 2019.

Celá ČR
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Co se děje
25.04.2019

ČR: Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 vyhlásila výběrového řízení na poskytnutí stipendií talentovaným studentům hudebních oborů středních a vysokých škol v ČR. Stipendia jsou udělována pouze středoškolským a vysokoškolským studentům s českým občanstvím ve věku 14 až 20 let.

 

 

 

Celá ČR
Děti a mládež, Granty
Co se děje
25.04.2019