sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar
© SUKUS21. Mezinárodní výtvarné sympozium v Zubrnicích - INTERAKCE - INTERAKTION

ZUBRNICE/PRAHA: SUKUS Praha ve spolupráci s LAHNARTISTS Limburg Vás zve na zakončení 21. mezinárodního výtvarného sympozia a výstavu zde vzniklých děl. Každoročně se na začátku července účastní sympozia s následnými výstavami vytvořených děl výtvarníci z Česka a Německa. Umělci po celou dobu tvoří ve volně přístupném prostoru v severočeské vesnici Zubrnice, která je díky skanzenu a muzeu železnice oblíbeným výletním cílem.

od 29.06.2019 do 30.09.2019
Autor článku: 
luk

Všichni výtvarníci zpracovávají po svém jedno společné téma, vybrané pro ten který rok.

Po všechny roky se naše pracovní témata dotýkají mezilidských vztahyů. Debatujeme o obecně závažných pojmech a o tom, jak se k nim vizuálním výtvorem vyjádřit, i když leckdy se jedná o pojmy abstraktní. Ale to je lákavé, v tom je výzva. Tentokrát jsme zvolili téma „INTERAKCE“. Jakékoliv dva prvky, entity umístěné v blízkosti sebe se navzájem ovlivňují, jsou ve vzájemné interakci. Platí to v oblasti věd přírodních i společenských. Ve vztahu jednotlivců, skupin, národů, států, obecně v jakémkoli měřítku. Důležitá je ovšem kvalita té interakce. Konečně sama forma výtvarného sympozia těží ze vzájemné interakce zúčastněných umělců. Ve vzájemných debatách se tříbí názory, postoje, přístupy a formální řešení.

Sympozium je pro výtvarníky z různých zemí příležitostí navazovat nové kontakty, díky nimž vznikají možnosti vystavovat díla v dalších zemích. Vytváří se základ pro širší kulturní výměnu. Závěrečná výstava v Zubrnicích potrvá do konce srpna a v září bude, jako již tradičně, přenesena do Galerie pod radnicí v Praze 3.

Sympozium se již dvacetkrát mohlo konat také díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti, Obce Zubrnice, Souboru lidové architektury v Zubrnicích, Městské části Praha 3 a dalších podporovatelů a sponzorů.

 

sympozium: sobota 29. 6. - neděle 7. 7. 2019
vernisáž: sobota 6. 7. 2019 v 18.00 hodin
výstava v kostele sv. Máří Magdalény Zubrnice: do 30. 8. 2019

výstava v Praze 3 v Galerii pod radnicí:
vernisáž: středa 4. 9. 2019
výstava se bude konat: do 30. 9. 2019

Mohlo by vás také zajímat...

ČELÁKOVICE: V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713  - 1775) a dalších komponistů, kteří se ve svých skladbách jeho hudebními tématy inspirovali. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

Středočeský kraj
Památky, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.11.2019

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019