úterý
23. července 2019
Svátek slaví: Libor
© SUKUS21. Mezinárodní výtvarné sympozium v Zubrnicích - INTERAKCE - INTERAKTION

ZUBRNICE/PRAHA: SUKUS Praha ve spolupráci s LAHNARTISTS Limburg Vás zve na zakončení 21. mezinárodního výtvarného sympozia a výstavu zde vzniklých děl. Každoročně se na začátku července účastní sympozia s následnými výstavami vytvořených děl výtvarníci z Česka a Německa. Umělci po celou dobu tvoří ve volně přístupném prostoru v severočeské vesnici Zubrnice, která je díky skanzenu a muzeu železnice oblíbeným výletním cílem.

od 29.06.2019 do 30.09.2019
Autor článku: 
luk

Všichni výtvarníci zpracovávají po svém jedno společné téma, vybrané pro ten který rok.

Po všechny roky se naše pracovní témata dotýkají mezilidských vztahyů. Debatujeme o obecně závažných pojmech a o tom, jak se k nim vizuálním výtvorem vyjádřit, i když leckdy se jedná o pojmy abstraktní. Ale to je lákavé, v tom je výzva. Tentokrát jsme zvolili téma „INTERAKCE“. Jakékoliv dva prvky, entity umístěné v blízkosti sebe se navzájem ovlivňují, jsou ve vzájemné interakci. Platí to v oblasti věd přírodních i společenských. Ve vztahu jednotlivců, skupin, národů, států, obecně v jakémkoli měřítku. Důležitá je ovšem kvalita té interakce. Konečně sama forma výtvarného sympozia těží ze vzájemné interakce zúčastněných umělců. Ve vzájemných debatách se tříbí názory, postoje, přístupy a formální řešení.

Sympozium je pro výtvarníky z různých zemí příležitostí navazovat nové kontakty, díky nimž vznikají možnosti vystavovat díla v dalších zemích. Vytváří se základ pro širší kulturní výměnu. Závěrečná výstava v Zubrnicích potrvá do konce srpna a v září bude, jako již tradičně, přenesena do Galerie pod radnicí v Praze 3.

Sympozium se již dvacetkrát mohlo konat také díky podpoře Česko-německého fondu budoucnosti, Obce Zubrnice, Souboru lidové architektury v Zubrnicích, Městské části Praha 3 a dalších podporovatelů a sponzorů.

 

sympozium: sobota 29. 6. - neděle 7. 7. 2019
vernisáž: sobota 6. 7. 2019 v 18.00 hodin
výstava v kostele sv. Máří Magdalény Zubrnice: do 30. 8. 2019

výstava v Praze 3 v Galerii pod radnicí:
vernisáž: středa 4. 9. 2019
výstava se bude konat: do 30. 9. 2019

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Před čtvrt stoletím, tedy 25 lety, se konala v pražském Divadle Spirála české premiéra rockového muzikálu Tima Rice a Andrew Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar. Přesně na den to bylo 22. července parného léta 1994.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

ČR, OSTRAVA: Slova našich oblíbených rapperů v životě mnohdy určují směr, jakým se vydáme dál. Rap má vliv. Proto chce ostravský RAPZZZ TÝM pod vedením Professora Caase fanouškům rapu umožnit přehledně procházet historií a vývojem rapové tvorby a dát mladým lidem možnost vybrat si, jaký rap ovlivní je.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
22.07.2019

TEPLICE: Město je spojováno s pobyty básníka Johanna Wolfganga von Goetha, což připomíná i nově vyhlášená literární soutěž určená autorům od 16 let. Zúčastnit se jí může kdokoli odkudkoli, předávání cen proběhne v Teplicích. Soutěž připravily Regionální knihovna Teplice, mediální dům COMPUTER MEDIA a Nadační fond GRÁCIE. Poslat můžete báseň, fejeton i povídku.

Ústecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019

ČR: Vyfoťe se s tím, co pro Vás představuje kultura. S rozečtenou knihou, při sledování filmu, na pivu s přáteli nebo na svém oblíbeném místě, uprostřed velkoměsta nebo přírodní rezervace. Fotky s námi sdílejte pod hashtagem #kulturatvorievropu na sociálních sítích: @kreativnievropa.cz.

Celá ČR
Soutěže a festivaly
Co se děje
22.07.2019